2.8 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Erkeklerin İhanet Şifresi

Man-on-computer-1024x682İnternet ve diğer teknoloji ürünleri hayatımıza girdikten sonra bir çok kolaylık getirseler de, bir çok şeyi de bizleren alıp götürdükleri bir gerçek. Yarattığı sanal arkadaşlıklarla, İnsanların birbirleriyle olan ilişkilerine darbe indirmesi bir tarafa aile bireylerinin de birbirlerinden kopuk olarak yaşamasına, paylaşımlarının azalmasına, daha kötüsü birbirlerinden uzaklaşmalarına neden olmaktadır. Tabi burada maksadımız internetin zararlarını işlemek değil. Bu konuda yapılan araştırma sonuçlarına göre, görünüşte ayakta olan bir aileyi içeriden nasıl gizlice çökerttiğinden bahsetmek istiyoruz.

İnternet ve cep telefonu kullanıcıları üzerinde yapılan araştırmalar, ihanet oklarını erkekler üzerine çeviriyor ve erkeklerin sanal yaşamları üzerinde ilginç ve bir o kadar da korkunç veriler ortaya koyuyor.

Zaman geçip de evlilik monotonlaşmaya başladıkça, özellikle erkekler evliliklerini bozmadan sürdürerek, hem hayatlarını monotonluktan kurtarmak hem de hoşça vakit geçirmek için meşguliyetler bulmaya çalışıyorlar. Bu meşguliyetleri de dışarıda arıyorlar. Bu eskiden beri böyle olmuştur. Ama günümüzde çok fazla aranmalarına gerek kalmıyor. İnternet ve cep telefonları hazır vaziyette bekliyor zaten. Bir çok erkek sanal ortamlarda kendilerine gizli dünyalar kurup, sanal aşklar yaşıyorlar ve sonra da hiç bir şey olmamış gibi normal hayatlarına devam ediyorlar. Şimdi diyeceksiniz ki, ”hep erkekler mi yapıyor? Kadınlar yapmıyor mu?” Elbette bu sanal ortam maceraları kadınlar arasında da yaygın. Ancak, araştırmanın konusunu erkekler oluşturduğu için erkekler üzerinden anlatmaya çalışıyoruz.

İşte o araştırmanın sonuçları…

Yapılan yeni bir araştırmaya göre her 5 erkekten birinin eşlerinden gizlediği bir e-posta hesabı var. Ayrıca erkeklerin 3’te ikisi e-posta şifrelerini eşlerinden saklıyor; 5’te biri de telefon ve bilgisayarında gizli dosyalar saklıyor.

Erkeklerin yüzde 77’si karısının ya da sevgilisinin telefonunu karıştırması riskine karşılık telefon mesajlarını düzenli olarak sildiğini söylüyor. Her 20 erkekten biri ise gizliliği garantilemek için ikinci bir cep telefonu satın alıyor.

Bir başka çarpıcı sonuca göre milyonlarca erkek yıllar önce açtığı ama aktif olarak kullanmadığı e-posta hesaplarını eski sevgilileriyle ya da eşlerinin hoşlanmadığı diğer kadınlarla yazışmak için açık tutuyor.

Gizli e-posta hesaplarının bir nedeni de finansal sırlar. Çoğu erkek kazançları hususunda karısına şeffaf davranmaktan hoşlanmıyor.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER