19.6 C
New York kenti
Pazar, Haziran 4, 2023

Bekar ve Yalnız Kadınlara Altın Öğütler

yves_rocher_kadin_guzellik_cilt_makyaj_dogal_mklBazı kadınlar yalnız olmayı sever ama bu her kadın için geçerli değildir. Özellikle de uzun süren bir ilişkiden sonra terk edilen ya da farklı sebeplerle ayrılık yaşayan kadınlar için, ayrılığın arkasından yalnızlığa katlanmak zordur. Ayrılmanın ya da terkedilmenin acısını içlerinden atmaları uzun zaman alır. Yalnızlığa alışmaları zor olur. Çoğu zaman içlerine kapanarak sosyal hayattan kendilerini çekmelerine bile sebep olur.

Oysa güçlü kadınlar, uzun bir ilişki sonucunda terkedilseler dahi, bu ayrılığın üstesinden gelmeyi başarırlar. Biraz kendini sevmek, kendi değerini bilmek ve hayata sımsıkı bağlanmak, ayrılığın açtığı yaraları sarmanıza yeter de artar bile. Yalnızlığın üstesinden gelebilen kadınlardan hiç bir eksiğiniz yok. Yalnızlığı yenmemeniz için hiç bir neden de yok.

Ayrılığın üzerinden aylar geçmesine rağmen, geçmiş ilişkinizin yasını tutmaya devam edip, kendinizi kahrediyorsanız, işte sizi mutsuzluğun kollarından kurtaracak öneriler…

– Güzel olduğunuzun farkına varın

Burnunuz uzunmuş, kalçanız büyükmüş, memeleriniz küçükmüş; bunların hiç önemi yok! Emin olun, tüm bunlara başkalarından çok daha dikkatli bakıyor, kendinizi ölümüne eleştiriyorsunuz.

Hadi ama, biraz olgunlaşma zamanı! 15 yaşındaki halinizde kalmayacağınızı biliyor olmalısınız. Her şeyi bir yana bırakın ve güzel yanlarınıza odaklanın. Geçin aynanın karşısına; gözlerinizin güzelliğine, gülüşünüzün sıcaklığına bir kez daha hayran olun. Kendi güzelliklerinize sarılır ve onları sahiplenirseniz, onları daha çok ortaya çıkarmaya meyilli olursunuz ve böylece başkalarının da fark etmesi kolaylaşır.

– “Hayır, teşekkürler” demeyi öğrenin

Bir erkek, size karşı ilgili olduğunu gösteriyorsa sırf yalnız kalmamak için, size çekici gelmediği halde ona evet demek zorunda değilsiniz. Üstelik bu, kabalık olarak algılanır endişesi de taşımanıza gerek yok. Hiç kimseyi bulamayacağım galiba düşüncesiyle hoşlanmadığınız biriyle birlikte zaman geçirmek kendinizi kötü hissettirebilir. Gerçekten ilgi duyacağınız birine evet demek hakkınız.

Öte yandan sizin için umut vaat eden birinin birlikte dışarı çıkma teklifini olumlu karşılamak da bir hata değil. Bu, illa ki geceyi onunla birlikte geçireceksiniz anlamına gelmez. Niyetiniz, sadece birini tanımak, hepsi bu. Evet demek de hayır demek de sizin hakkınız. Her ikisi için de kendinizi mecbur hissetmeyin.

– Seks için her zaman önce aşk paranoyasına kapılmayın

Özellikle bir ilişkiyi yeni bitirmişseniz, vücudunuzla sorununuz varsa, bundan sonra bir kimsenin sizi sevmeyeceği, kimseyle seks yaşayamayacağınız endişesine kapılabilirsiniz. Oysa ten çekimi yaşadığınız biriyle sürekli bir ilişki ya da evlilik hayali kurmadan da birlikte olabilirsiniz. Zor bir ilişki ve zor bir ayrılık yaşamış olmanız, sizi geleceğe dair dikkatli planlar yapmaya itiyor olsa da, kendinize hakim olun ve yaşadığınız anın tadını çıkarın sadece. Belki ilişkiniz zamanla gelişecek ve taşlar yerine oturacaktır.

– Yatakta tek başına olmak bir ayrıcalıktır

Ayrılık sonrası, biriyle yorgan savaşı yapmadığınız, selülitlerinizi örtmeye çalışmadığınız, uykunuzun en güzel yerinde horultuyla uyandırılmadığınız geceler sizin. Çapraz şekilde keyif yapabileceğiniz yatağınızın tadını çıkarın!

– Bazı şeyleri teş başınıza yapmayı öğrenin

Bugüne kadar hep eski sevgilinizle yaptığınız şeyleri; konsere, sinemaya gitmek, dışarıda akşam yemeği yemek, seyahat etmek gibi pek çok aktiviteyi tek başınıza yapın. Elbette tüm bunları arkadaşlarınızla da yapabilirsiniz ama tek başına olmanın verdiği özgürlük duygusunu mutlaka yaşayın. Hem kendinizi dinlersiniz hem istediğiniz yerde, istediğiniz kadar kalırsınız hem de yeni insanlarla tanışma fırsatı yakalarsınız.

– Kendi ayaklarınızın üzerinde durmayı öğrenin

Bugüne dek kendinize ait bir cüzdanınız olmadıysa, boşanma sonrası sıkıntı yaşamanız kaçınılmaz. Ama bu, sıkıntıların üstesinden gelemeyeceğiniz anlamına da gelmez. Bazen yakınlarınızın desteğini alarak, çalışma hayatına sıkı sıkı tutunarak, kendi bağımsızlığınızın tuğlalarını örebilirsiniz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER