7.9 C
New York kenti
Salı, Ekim 4, 2022

Banyonun Güzel Kokması İçin Öneriler

Banyolar, evlerimizin en önemli bölümlerinden biridir ve hepimiz evimizin banyosunun güzel kokmasını isteriz. Temizlendiğimiz, temizlenirken sıcak suyun altında dinlendiğimiz, kendimizi dinlediğimiz yerlerdir. Bu nedenle, banyonun hijyeni de kokusu da çok önemlidir. Oysa çoğu zaman çeşitli sebeplerden kaynaklı olarak banyoda kötü koku sorunu yaşanır. Hatta bazen öyle olur ki, ne yaparsanız yapın bu kötü kokudan kurtulmak mümkün olmaz. Keyifle yıkanılması, dinlenilmesi gereken banyolar, kötü koku nedeniyle iğrenç bir hal alabilir.

Bazı yöntemler kullanarak banyonuzu bu kötü kokulardan arındırmanız, korumanız mümkün. Nasıl mı? İşte cevabı…

Banyonun Güzel Kokması İçin Öneriler

Karbonatın Gücü

Banyoda klozet kullanıyorsanız rezervuar kısmına yarım su bardağı kadar karbonat dökünüz. Karbonat koku gidermede etkili olmasının yanında tabi ki temizlikte de işe yaramaktadır. Ayrıca doğal bir yöntem olması da oldukça önemlidir.

Limon Suyu İle Kokulara Veda

Banyonuzda kimyasal yüklü kokular yerine doğal yöntemleri kullanmak istiyorsanız limonun gücünden faydalanabilirsiniz. Koku gelen yere yakın şekilde bir kaba limon sıkılarak koyunuz. Böylece banyonuzda limon kokusunu kolayca alacaksınız.

Sirke

Sirke banyo temizliğinde çok seveceğiniz bir üründür. Sirke ile temizlik yaparken uzun süre sirke kokacağını düşünüyorsanız yanılıyorsanız. Sirke temizlikte etkili olmasının yanında mikropları ve kireçleri çözücü etkisi vardır.

Su Giderleri

Su giderleri birçok banyoda ortak sorundur. Tıkalı ya da sorunlu su giderler banyoda kokuya neden olmaktadır. Bunun için öncelikle su giderlerini kontrol ettirmekte fayda vardır. Sorun giderildikten sonra karbonat ve sirke dökerek kötü kokulara engel olabilirsiniz. Bunun dışında çamaşır sodasını gider kısmına döküp üzerine de kaynamış su dökerseniz tıkanıklığı açmış olacaksınız.

Banyoyu Havalandırıp, temizleyin

Banyonuz mutlaka her zaman havalandırılması gerekir. Oluşan nem ve kokunun çabuk çıkması havalandırmaya bağlıdır. Bunun dışında her banyodan sonra temizlik yapmayı ihmal etmeyiniz. Tabi ki kesinlikle nemli bırakmayınız. Bunun içinde çekpaslardan ya da kurulama bezlerinden faydalanabilirsiniz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER