7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Balayı Romantizmini Kâbusa Çeviren 7 Şey

Hilton-Bora-Bora-Nui-111Evlenmek üzere olan çiftler, düğün planlarının yanında balayı planları da yaparlar. Balayı çiftlerin heyecanla beklediği özel günlerdir. Balayı, hem tatil yapmak için bir fırsat, hem de sevdikleri insanla baş başa geçirecekleri romantik günlerin garantisi. Ama o kadar da emin olmamak lazım. Balayı planları yaparken küçük bir organizasyon hatası, romantik geçirmeyi plandığınız bu özel günleri kâbusa çevirebilir.

Romantik bir balayı geçirmek yerine, kabus dolu günler yaşamak istemiyorsanız, balayı planlarınızı yaparken bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor.

İşte balayı romantizmini kabusa çeviren 7 şey…

1- Gıda zehirlenmesi

Bazı balayı planları oldukça pahalıya patlasa da hayatta bir kere oluyor diye paraya kıyılıp gidiliyor. Ancak o kadar para vermeye rağmen yediğiniz içtiğiniz şeyler sizi rahatsız edebilir, hatta gıda zehirlenmesi yaşayabilirsiniz. Birbirinizi ne kadar sevseniz de, tahmin edersiniz ki ishal ve kusma gibi sorunlar bir balayı için hiç de romantik değil.

2- Farklı aktiviteler yapmak istemek

Mesela balayı için Paris’e gitmiş bir çifti düşünün. Biri için Louvre Müzesi’nde gezmek cennette dolaşmak gibiyken, diğerine cehennem gibi gelebilir. Tabii bu noktada yapmak istemediği şeyi yapan taraf ne kadar mutlu olabilir? Belki de bu yere bir daha gidilebileceği düşünülmüyorsa, anlaşarak ayrı ayrı vakit geçirmeye de karar vermek mümkün. İki taraf da istediği, mutlu olduğu şeyi yapacak tamam ama bu durum ne kadar romantik olacak?

3- Jetlag

Eğer balayı mekanı oldukça farklı bir saat dilimindeyse kaçınılmaz olarak jetlag sorunu yaşanacaktır. Normalde uyku vakti olacakken, dışarı çıkmak için hazırlanmak gerekecek ya da kahvaltı yapacakken, akşam yemeği saati olacak. Tabii ki vücut buna alışana kadar da biraz vakit alacak. O yüzden içinde bulunulan yorgunlukla beraber, hayal edilen o romantik anları yaşamak da zorlaşacaktır.

4- Uçakla ilgili problemler

Balayı için yurt dışına gidemeseniz bile, ülke içinde seyahat ederken rahat etmek adına uçak yolculuğunu tercih ediyor olabilirsiniz. Yalnız gecikmeleri, dar koltuk aralıklarını, yan yana oturamamayı ve kayıp valiz gibi sorunları da göz önüne almak lazım. Çünkü bunlardan biri bile başa gelse keyif kaçıracağı kesin. Sonuç olarak, o kadar hayali kurulmuş bir balayına tatsız bir başlangıç yapılabilir.

5- Dışarıda yer alan ortak duşlar

Balayı tercihinizi butik bir otelde ya da pansiyon tarzı bir yerde konaklayarak geçirmeyi planlamışsınızdır. Ancak bazı küçük otellerde duşlar dışarıda ve ortak kullanıma açık olabiliyor. Duş alacağınız zaman mutsuz hissederek, oraya gittiğine pişman olabilirsiniz. Aynı zamanda açık duşlar böcekleri de çektiği için duş esnasında birçok böcekle de karşılaşma ihtimali olabilir. Duş alırken bile tedirgin olan bir insan nasıl romantik bir balayı geçirebilir, siz düşünün artık!

6-  Susmayan telefon

Özellikle anneler yolculuğun ve oradaki vaktin nasıl geçtiğini merak ederler. Bunun sonucunda da sık sık aramakta bir sakınca görmeyebilirler. Belki telefonu çaldıran kişi bir arkadaşınız da olabilir. Ya da tüm sevenler bir bir arayınca da yoğun bir telefon trafiği yaşanabilir. Sürekli telefon konuşmalarıyla geçen bir balayı ne kadar romantik olur, orası şüpheli.

7- Güneş yanıkları

Büyük bir hasretle ve mutlulukla gidilen bir balayında başa gelebilecek en kötü şeylerden biri de güneş yanıkları. Bütün gün güneş altında durmak, güneş koruyucu krem sürmemek gibi ihmallerle cildi kırmızıya dönmüş biri için işkence dolu günler başlamış demektir. Yatarken bile zorlanılan böylesi bir durumda, birbirine dokunamayan bir çift için bu balayı pek de romantik geçmeyecektir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER