31.5 C
New York kenti
Cuma, Ağustos 19, 2022

Baklava Karın Kasları Kaç Ayda Ortaya Çıkar?

Karın-Kası-Geliştirme-HareketleriBaklava karın kasları, son yıllarda erkeklerin gözde hedefi haline geldi. Herkes baklava yapma peşinde ve bunun için çaba harcıyor. Yani kısacası erkekler arasında baklavalı karın pek moda.

Baklava dilimlerini çıkaranlar da hemen resimlerini sosyal medyada paylaşıp havasını atıyor.

Baklava karın kası yapmak spora yeni başlayan erkeklerin ise yegane sorusu; baklava karın kasına ne kadar zamanda sahip olabilirim? Haksız da sayılmazlar. Ne de olsa uzun bir süre ve çok emek gerektiren bir iş.

Yapılan vücut çalışmaları sonucunda oluşmayan baklava görünümü kasların üzerinde yer alan yağ tabakasından kaynaklanmaktadır. Yer alan karın kaslarının ortaya çıkması için kas üzeri yağların sağlıklı bir şekilde vücudunuzdan atılması gerekmektedir.

Karın kası oluşumuna engel teşkil eden yağlardan uzaklaşabilmek adına düzenli olarak mekik hareketleri dışında crunch ile dizlerin karna çekilme hareketlerinin de doğru şekilde uygulanması gerekmektedir. Bu konuda bilinen en büyük yanlış bilgilerden biri ise.. belirli bir bölge üzerinde yoğunlaşarak yapılan çalışmalarla o bölgedeki yağların eritileceğidir. Bölgesel yağ eritme diye bir kavrama bağlı kalmaksızın düzenli bir sistemle vücudun her bölgesindeki çalışmaların ayrı ayrı uygulanması gerekmektedir. Bölgesel çalışmalarla kasların gelişmesine katkıda bulunabilir fakat yağların erimesine ya da baklava görünümün oluşmasına katkıda bulunamazsınız. Yağların erimesindeki en güçlü çalışma sistemi egzersizlerin yanında diyet yapmaktır. Yapılan diyet sonucunda elde edilen %10 yağ oranı ile karın kasları görünmeye başlamaktadır. Bir kişinin vücudunda %35 yağ oranı olduğunu düşünürsek istenilen sonuca ulaşmak için geniş bir zamana yayarak 6 ay gibi bir süreç sonunda istenilen görünüme kavuşulabilir. Yağ oranı %15 olan bir kişide ise süreci kısaltarak 2 ay gibi biri zaman içerisinde karın kaslarının belirginleşmesi, yapılan diyetle sağlanabilmektedir. Kendi vücudunuzun yağ oranını bilmiyorsanız öğrenmek için vücut yağ oranı nasıl ölçülür konulu makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Baklava Karın Kası Çıkarmak İçin Neler Yapılmalı?

Bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken önemli nokta ise hızlı kilo vermenin sağlıklı bir yöntem olmadığı bilincinde hareket ederek yağ yakım sürecinin sağlıklı bir şekilde zamana yayılmasıdır. Hızlı kilo vermenin olumsuz sonuçlarından birisi yağ yakma ile birlikte önemli bir oranda kas kaybının da yaşanmasıdır. Bu nedenden dolayı uygun olan oran haftada 500 ila 1000 gram kaybetmektir. Yakaladığınız ufak kalori açığı ile kas kaybı yaşamadan sağlıklı bir şekilde yağ yakımını sağlayabilirsiniz. Baklava kasları çıkarmak için en etkili egzersizleri görsel şekilde buradan inceleyebilirsiniz: Karın eritme hareketleri

Sağlıklı yağ kaybını vücudunuzda yaşatmak amacıyla;

– Beslenme şeklinize düzen sağlayarak yüksek proteinli besinlerle beslenmeniz gerekmektedir.

– Kalori olarak günlük harcadığınız oranın %10 ila 20’si kadarını kesin

– Aldığınız gıdalara dikkat ederek besin değeri yüksek olanları tercih etmeniz önerilmektedir.

– Besin değeri düşük olan şeker ile beyaz ekmek gibi rafine gıdalardan uzak durmanız gerekmektedir.

– Gıda olarak sebze ve yumurta dışında kırmızı et ve beyaz et tüketimi uygun gıdalar arasında yer almaktadır.

– Diyet dışında günde 30 dakika kardiyo ile mutlakla haftada en az 2 kez ağırlık çalışması yapılması gerekmektedir.

Karın kaslarının meydana gelmesi için yer alan mucize rutinlere ya da ürünlere ihtiyacınız olmadan baklavalarınıza kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Bunun için az yemek yemeli ve düzenli bir şekilde hayatınızda spora yer vermeniz gerekmektedir. Fazla ince ya da fazla zayıf bir yapınız varsa kas yapmayı düşünebilir kas yaptığınız süreçte de buna paralel olarak hafif yağlanmalar yaşayabilirsiniz. Kas yapımı gerçekleştikten sonra ise o yağlardan yine egzersizlerle rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER