7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Bacaklarınızı Uzun ve İnce Gösterme Tüyoları

nasil_guzel_bacaklara_sahip_olunur_h1132Bacakların uzun ve ince görünmesi kadınlar için en önemli estetik sorunlarındandır. Bacakları uzun olup, doğal estetik görünüme sahip olanlara sözümüz yok ama herkes onlar kadar şanslı olmayabiliyor. Ama bunun için estetik kaygı çekmenin bir anlamı yok. Eğer bacaklarınız uzun ve ince değilse, her kusurun olduğu gibi bunun da çareleri var. Giyinirken ya da kıyafet seçerken bazı ayrıntılara dikkat ederek uzun ve ince görünen estetik bacaklara sahip olmanız çok zor bir şey değil.

Uzun ve ince görünümlü bacaklara sahip olmak için basit ipuçlarını değerlendirmeniz yeterli olacak…

– Yüksel belli mini etekler

Yüksek belli etekler, bacak boyunuzun başlangıç noktasını daha yukarda gösterdiği için bacaklarınız daha uzun gözükecektir. Aynı zamanda kısa etekler, bacaklarınızı ön plana çıkartığı için aynı görevi görür. Eteğin boyu, bacağın nerede başladığını saklar, özellikle de kalem etekleri tercih ederseniz, bacaklarınızın olduğundan çok daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

– Dikine çizgiler

Dikine çizgiler, göz yanılsamalarına neden olduğu için daha uzun gözükmenizi sağlayacaktır. Etek veya pantolon alırken desen olarak dikine çizgileri tercih edebilirsiniz.

– Renkleri Kullanın

Giyeceğiniz ayakkabıyı, pantolon veya çorabınızın rengine göre seçin. Tek renk olacak kıyafetiniz ve ayakkabınız bacak boyunuzu daha uzun gösterecektir. Eğer siyah pantolon veya çorap giyecekseniz farklı renk yerine siyah ayakkabı tercih edin farklı renkler bacak boyunuzu kesik kesik gösterir, tek renk ise bütün bir görüntü oluşturacağı için bacaklarınız uzun görünecek. Koyu renkler her zaman bacağınızı daha ince gösterecektir.

– Uzun paça pantolon

Pantolon paçanızın boyu çok önemlidir. Bol paça pantolonları topuklularla giydiğinizde topuk boyu belli olmadığı için bacaklarınız uzun gözükür. Dar pantolonlarda uzun paça kullanmaktansa bol paçalarda tercih edin. Doğru boy, ayakkabınızı tamamen kapatan boydur. Eğer daha uzun olursa, paçalarınızda katlar oluşur ve bu sizi uzun göstermek yerine kısa gösterir. Aynı şekilde bel boyunu yüksekte seçebilirsiniz.

– Ten rengi ayakkabı

Ten rengi ayakkabı giydiğinizde ayakkabının nerede başlayıp, bacağın nerede bittiğini belli etmez. Ten rengi ayakkabılar teninizle uyum gösterdiği için bacakları daha uzun gösterir.

– Kıyafetinizin belini gösterin

Bluzlarınızı dışarı bırakmak yerine bellinizi gösterecek şekilde içeri katlarsanız, kıyafetinizin nerede başladığı gözükecektir. Böylece, bacaklarınızı daha uzun gözükür.

– Kısa bot yerine çizme tercih edin

Boyunuz kısaysa bilekte biten botlar sizi daha kısa gösterir. Bu yüzden diz kapağınızı aşmayacak yükseklikteki çizmeler bacaklarınıza daha uzun bir görüntü verecektir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER