-14.7 C
New York kenti
Cumartesi, Şubat 4, 2023

Bacak İnceltme Yöntemleri

Kadınların pek çoğu bacaklarının kalın olmasından yakınır. Kadınlardaki bacak kalınlığı kilolardan kaynaklı ya da yapısal sebeplerle olabilmektedir. Ancak, sebebi ne olursa olsun kadınlar bacaklarının kalın olmasından pek hoşlanmazlar.

Bacaklarınızın kalın olmasının sebebi ne olursa olsun; yani ister sonradan almış olduğunuz kilolardan kaynaklı, isterse yapınızdan kaynaklı olsun, bacaklarınızı inceltmeniz mümkün. Yapılacak tek şey, bacaklara yönelik egzersiz hareketleri yapmaktır. Sıkıntınız sadece bacaklarınızdaysa, bu durum işinizi daha da kolaylaştıracak. Yapacağınız bacak hareketleriyle, vücudunuzun diğer bölümlerinden kilo kaybetmeden bacaklarınızı inceltebilirsiniz.

İşte bacak inceltme yöntemleri;

– Düzenli olarak yürüyüş ya da koşu yapmak, bisiklet binmek, merdiven çıkmak bacak inceltmenin en iyi yöntemleridir.

– Badem yağı, bacak inceltirken bir çok kadının tercih ettiği bir yardımcıdır. Bacaklarınıza badem yağı sürerek streç film sarıp bisiklet çevirin. Böylece hem bacaklarınızı inceltecek, hem de selülitlerin yok olmasını sağlayabileceksiniz.

– Beslenmeye dikkat edin. Çok yağlı yiyeceklerden uzak durun. Bol bol su içerek, bol bol sebze ve meyve tüketin.

– Bacak yağlarınızı yakmaya çalışırken yaşayabileceğiniz en büyük sıkıntı zaman olacaktır. Çünkü bacak yağlarını eritmek, istenilen forma kavuşturmak uzun zaman alabilir. Yapılacak en iyi şey, yılmadan egzersizlere devam etmek ve kalıcı sonucu almaktır.

– Uzun mesafe yürüyüşler, parklardaki bacak çalıştıran egzersiz aletleri, yağ yakıcı ve selülit kremleri, solaryum ve bronzlaştırıcı kremler bacakları inceltiyor ya da göz yanıltarak ince görünmesini sağlıyor. Mümkün olduğunca bunlardan uzak durmak gerekir.

Tüm bu önerileri dikkate alarak bacaklarınızı inceltmeniz mümkün.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER