2.8 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Baba Adaylarına Önemli Tavsiyeler

256_2Hamilelik dönemi kadınlar için hem uzun hem de zorlu bir süreçtir. Eşlerinin hamilelik süreci erkekleri de etkiler. Onlar da bu zor sürece eşlik ederler.

Hamilelik boyunca yaşanan hormonal değişiklikler, kadınların psikolojik yapılarını da alt üst eder. Bu dönemde daha hassas, daha kırılgan, daha duygusal olurlar. Özellikle hamileliklerinin ilk üç ayında baba adaylarının eşlerine çok özenli davranmaları, maksimum ilgiyi göstermeleri gerekir. Hamilelik boyunca, kadınların doğruluğuna inanmak istedikleri, size ise ikna etmenin düşeceği değişik durumlar yaşanacaktır.

”Kilo aldım, çirkinleştim.” gibi laflar ettiğinde; onu, her haliyle çok güzel olduğu konusunda ikna ederek, kendini kötü hissetmesine engel olun.

Periyodik olarak gitmesi gereken doktor kontrollerinde onu yalnız bırakmayın. Onunla birlikte gidin ve her zaman yanında olduğunuzu hissettirin.

Eşinizle birlikte, bebek  hazırlıkları ile ilgilenmeniz onu çok mutlu edecektir. Bebek odasının hazırlanması, bebek için alınacak eşyalar konusunda ona yardımcı olmanız kendini iyi hissetmesini sağlayacaktır.

Bu dönemde cinsel ilişki konusunda zorlayıcı olmayın. Doktor müsade edene kadar cinselliği rafa kaldırın.

Eşinizle ev işlerini paylaşın. Hatta bir çoğunu siz üstlenin.

Eşinizin bu dönemde dengesiz psikolojik durumları olacaktır. Örneğin, durup dururken ağlayabilir ya da normal bir olaya aşırı tepki gösterebilir. Tüm bu durumları soğukkanlılıkla karşılamanız, huzurunuzun bozulmaması açısından önemlidir.

Baba adayları için bunları yapmak son derece zor olsa da bebeğinizle geçireceğiniz güzel günleri düşenerek kendizi sıkça motive edebilirsiniz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER