23 C
New York kenti
Pazar, Mayıs 28, 2023

Ayakkabı Seçiminizle Fark Yaratın

rd40rBir erkek olarak ayakkabı seçiminiz, en az kıyafet seçiminiz kadar önemli bir ayrıntı. Ayakkabılar, model ve renkleriyle kıyafetlerinizi ya da takım elbiselerinizi tamamlayan en önemli parçadır. Bu nedenle şıklığınızı tamamlamak için ayakkabı seçiminize ayrı bir özen göstermeniz gerekli. Ayrıca, ilk girdiğiniz ortamlarda ya da kadınlarla ilk karşılaşmalarınızda, giyiminizde en çok dikkat edilen ayrıntının ayakkabılar olduğunu da unutmayın. Ayakkabı tercihiniz hem model olarak, hem renk olarak hem de kıyafetinizle uyum yönünden kişiliğiniz hakkında karşınızdaki insanlara bir fikir verdiğinden, yanlış ayakkabı tercihlerinizle kişiliğiniz hakkında yanlış sinyaller veriyor olabilirsiniz. Bu nedenle insanlarda yanlış izlenimler bırakmamak için ayakkabı tercih ederken seçici olmalısınız.

Ayakkabı seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Ayakkabılarınız parlasın
Ne kadar güzel olursa olsun, eğer eski görünümlü bir ayakkabınız varsa işiniz çok zor demektir. Ayakkabılarınıza iyi bakarak hem onların ömrünü uzatabilir hem de şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Bunun için özellikle takım elbiseyle giydiğiniz ayakkabıları bir kalıpta tutmaya ve onları belli aralıklarla parlatmaya özen gösterin.

Pantolonla uyuma dikkat
Ayakkabıyı güzel gösteren üzerinizdeki kostümle olan uyumudur. Eğer siyah bir takım giyiyorsanız macera aramayın ve aynı renkte ayakkabıları tercih edin. Bir başka önemli nokta ise ayakkabınızın pantolonunuzun paçasıyla olan uyumudur. Eğer dar paçalı bir pantolon giyecekseniz, büyük kalıplı ayakkabılar sizi bir palyaço gibi gösterebilir.

Boya göre ayakkabı
Eğer uzun boyluysanız ve ayaklarınızın olduğundan daha da büyük gözükmesini istemiyorsanız, yuvarlak burunlu ayakkabıları tercih edin. Eğer kısa boyluysanız, ince form ve tabanlı uzun burunlu ayakkabılar size daha uygun.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER