18.3 C
New York kenti
Pazar, Eylül 12, 2021

Astım Krizine En Etkili Doğal Çözüm

limon-suyu (1)Astım, yaşam kalitesini düşüren hastalıklardandır. Nefes almayı güçleştirerek, hastayı nefes darlığı ile karşı karşıya bırakır. Zaman zaman yoklayan astım krizlerini, limon suyu tüketerek kolayca atlatabilirsiniz. Limon suyu kürünü uygulayarak astım hastalığına savaş açabilirsiniz. Limon suyu astım tedavisinde en basit ve en etkili doğal yöntemdir.

Astım, solunum yollarının süregelen bir iltihap sonucu aşırı derecede duyarlı olmasına ve bazı etkenlerle zaman zaman daralmasına neden olan bir solunum yolu hastalığıdır. Bu iltihap hasta olan kişinin nefes almasını zorlaştırabilir ve bazı atak durumlarında kişinin nefes alması neredeyse imkansız hale gelir.

Limon dünyada en çok sevilen ve mutfaklarda en fazla kullanılan yiyeceklerden biri. Çiğ limon suyuise antioksidan ve anti-kanser özelliği ile biliniyor ve yüzyıllardır pek çok hastalık için ve vücudu arındırmak amacı ile kullanılıyor. Limon suyunun kullanımının vücuda sayısız katkısı var, ayrıca astım ataklarını da kontrol altına alabiliyor.

Peki limon suyu astıma nasıl iyi geliyor?
Araştırmalara göre C vitamini bağışlılık sisteminizin güçlenmesine yardımcı oluyor ve bu sayede vücudunuz astım atağını tetikleyen dış faktörlere daha dayanıklı bir hale geliyor. Limon suyunun pek çok astım hastasına iyi geldiği gözlemlenmiş.

Limon suyu, ayrıca akciğerin güçlenmesini ve daha rahat nefes almasını da sağlıyor. Güçlü bir antioksidan olan limon suyu, ciğerlere dolan herhangi bir zararlı madde ile savaştığı için de ataklara iyi geliyor.

Astım için limon suyunu nasıl kullanmalıyız?
Yarım çay kaşığı taze limon suyunu bir bardak su ile karıştırıp yemeklerden önce tüketmek vücuda iyi geliyor. Bu dozu yatmadan önce ve uyandıktan hemen sonra da içerseniz olumlu sonuçlar elde edeceksiniz. Zencefil de bu tarz iltihaplara karşı iyi gelen besinlerden biri. Tıkanmış olan havayollarını açmaya yardımcı oluyor.

Limon suyunun diğer faydaları
–pH alkali durumunu dengeler.
– Kanın temizlenmesine yardımcı olur.
– Kan şekerini dengeler.
– Kilo kaybına yardımcı olur.
– Kemik erimesine karşı savaşır.
– Bağışıklık sistemini güçlendirir.
– Öksürük ve soğuk algınlığına iyi gelir.

Limon suyu tarifi
İki gün boyunca sadece limon suyu ve suyu karıştırarak için. Her sabah uyandığınızda yarım litre suya bir tam limonun suyunu sıkıp tüketin. Sindirim sisteminize de yardımcı olması ve daha fazla enerji alabilmeniz için suyu ılık olarak da tüketebilirsiniz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN YENİ MAKALELER