19.6 C
New York kenti
Pazar, Haziran 4, 2023

Aşkta Kazık Yememek İçin Bunlara Dikkat!

68c45fd_oAşkta mutluluk da vardır, üzülmek de. Aşk, insanı alıp bambaşka bir dünyaya kanat açtıran, ayakları yerden kesen müthiş bir duygudur. Aşık insanın, aşkından başka kimseyi gözü görmez. Aşkından başka hiç bir şey umrunda olmaz. Dünya onun gözünde aşktır. Dünya demek aşk demektir. Aşık insanın aşkından başka endişesi yoktur. Kadın olsun, erkek olsun aşık olmak bir insanı tamamen değiştirir.

Ancak kadınlar erkeklere göre aşklarını daha yoğun yaşarlar. Kadınlar duygusal yapıları gereği doğuştan aşka yatkındırlar. En sert kadın bile aşık olduktan sonra değişir, yelkenleri suya indirir. Erkeklerin aşkı yaşamaları ise daha farklıdır. Onlar da en az kadınlar kadar aşık olup, kadınlar kadar duygusallaşsalar da, aşktan çok çabuk vazgeçebilirler. Tüm erkekler için aynı şey söylenemese de aşktan aşka geçebilme olasılıkları çok yüksektirler. Kelebek gibi daldan dala konmayı severler. İşin en kötüsü de, aşık olmadıkları gönül eğlendirdikleri halde aşık erkek ayaklarına yatabilirler. İşte bu yüzden kadınların aşkta aldanma, sevgililerinden kazık yeme ihtimalleri çok yüksektir.

Bu nedenle bir kadın olarak kör kütük aşıksanız, aşkınız gözünü kapatmasın. İlişkinizde hayal kırıklıkları yaşamamak ve kazıklanmış hissine kapılmamak için sizlere bir kaç önerimiz olacak.

– Sevgiliniz ciddi bir ilişki istemiyor ve bunu arkadaşlarınız size söylüyorsa, arkadaşlarınızın onun hakkında söylediklerine kulak verin. Sizinle sadece gönül eğlendiriyor olabilir.

– Sizi mutlu etmeyen biriyle birlikte olmayın. Kendi istekleriniz, hayallerinizden onun için vazgeçmeyin. Bu ondan daha fazla şey beklemenize ve sonunda mutsuz olmanıza neden olur. Sonuçta ya ayrılır ya da mutsuz bir yaşam sürersiniz.

– Sevgiliniz her kadının beğendiği, yakışıklı ve popüler biri mi? Ona ayak uydurmaya çalışsanız bile bu böyle sürüp gidecek. Bugün değilse bile bir gün başkası onun aklını çelebilir ya da kendisi çapkınlık yapmaya başlayabilir. Güven sorunu yaşayabilir ve üzülebilirsiniz. Bu yüzden popüler erkeklerden uzak durun.

– Sevgiliniz tamamen kariyer odaklı mı yaşıyor. Yoğun tempo ve iş seyahatleri olan işkolik erkeklerden uzak durun. İlişkinizde en önemli şey işiyse tekrar düşünün. Kariyerini oturtmuş bir erkekler daha mutlu olabilirsiniz.

– Asla ikinci kadın olmayın.

– Bir erkeğin hayatında başkası varken bitireceğini söyleyip sizinle olmak istiyorsa asla başlamayın. Sizi aynı anda idare edebilir. İlişkisinin mutlaka bitmiş olduğundan emin olun.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER