6.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

Aşkın Evrelerine Göre Erkek Tavırları

erkekler-ve-aşkErkekler, kadınlarla olan aşk ilişkilerinde çok farklı davranış örnekleri sergilerler. Aşk ilişkisinin başladığı andan itibaren, yol aldıkça aşkın her döneminde farklı farklı yapıya bürünürler. Bunlar aslında oldukça şaşırtıcı gerçekler.

Aşkın ilk evrelerinde farklı, ilerleyen dönemlerde farklı, aşkın oturmuş evrelerinde ise daha farklı olurlar. Makalemizde erkeklerin aşkmetresini tutacağız. Hangi dönemlerde Romeo, hangi dönemlerde kurnaz, hangi dönemlerde maceraya açık olduğunu, kısacası aşk evrelerine göre erkek tavırlarını yazımızda bulabilirsiniz.

– Kompliman Dönemi; İlişkinin en heyecanlı zamanları, yeni başladığı zamanlardır. Erkekler, ilişkinin ilk zamanlarında aşık oldukları kadını sık sık ararlar ve komplimanları yağmur gibi yağdırırlar. Kadınların ayaklarını yerden kesecek iltifatlarda bulunup, aşk sözcükleri sarfederler. Ama tabi bütün bunlara aldanmamak, ilişki hakkında çok fazla umutlar beslememek gerekir. Çünkü, büyük umutlarla başlayan aşk, ışık hızıyla sona erebilir. Pembe kutularda sunulan hediyeler kabul edilmeli ama bu masala fazla kapılmamalı.

– Yaramazlık Dönemi; İlişki başladıktan bir kaç ay sonra, aşık oldukları kadınlara tutkuları artar. Onları kaybetmeyi göze alamazlar ancak, bir yanları da yaramazlık yapmaya eğilimli olur. Hatta o kadar ustaca hareket ederler ki, yaptıklarından kimsenin haberi bile olmaz. Aslında bu dönemlerde kadınların gözlerini dört açmaları gerekir. Çünkü bu dönemde erkekleri kontrol etmek çok zordur.

– Kafesteki Kuş Halleri; Taze ve coşkulu ilk dönemlerden sonra, evcimen erkek aşık olduğu kadının sıcaklığına alışır. Mutlu ve huzurlu olmasına rağmen yine de kalbi ilk zamanlardaki gibi pek hızlı atmaz. Aslında tam kıvamındadır ve nazikliğini korur. Oturması, kalkması, gülmesi yerindedir. Kadına olan aşkı şüphe götürmezdir. Kafesteki kuştur yani. Yapılması gereken tek şey, onu elde tutmasını bilmek. Yani bu dönemde onunla arkadaş olmayı bilmek gerekir.

– Sürprizlerin Tükendiği Dönem; Aşkın olgunluk döneminde erkekler masal kahramanı olmaktan çıkar. Ayakları yere basar ve sürprizleri ve sık aramaları gereksiz bulmaya başlar. Aşkın ilk başladığı zamanlarında yaptığı sürprizler ve komplimanlar onun için gereksiz ve sıkıcı hatıralardır artık. Evin baş köşesine asil bir aslan gibi kurulmayı sevdiği dönemdir. Aşk bu dönemde duraklamaya girer.

Bu dönemde kanepede beraber televizyon izlenir, yemek yapılır, balığa çıkılır. Alışkanlıklar da devreye girmeye başlamıştır çoktan. Sofrayı hazırlarken sizi boynunuzdan öpmesi, işten çıkmadan önce arayıp bir ihtiyacınızın olup olmadığını sorması, beraber markete gitmek için teklifte bulunması artık günün sıradan olayları haline mi dönüşüyor? Aman dikkat, ilişkinin bu dönemini monotonluğa kaptırırsanız, dönüşünüz çok zor olabilir. Tek çare değişiklik.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER