6.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

Apple’dan İphone 5S Sürprizi

iPhone-5S-flashApple’ ın  yakın zamanda çift flaşlı kamera özelliğine sahip  İphone 5S ile sürpriz çıkış yapması bekleniyor…

İphone 5S’ ye ait olduğu iddiasıyla yayınlanan yandaki fotoğraf, daha önce hiç bir cep telefonunda görülmemiş bir özellik ile geleceğe benziyor.

Merakla beklenilen İphone 5S’ nin şimdiye kadar görülmemiş en ayrıntılı fotoğrafı yayınlandı. Fotoğrafta dikkat çeken en önemli özellik ise, flaşı. İphone 5S’nin flaşı, daha önce hiç bahsi geçmeyen yeni farklı bir özelliğe sahip olacağa benziyor.

sadece kasası ile değerlendirildiğinde İphone 5S, görüntü olarak iphone 5′ e benziyor. Kamerasının hemen yanında bulunan uzun ince görünüme sahip pencereden, iphone 5S’ de çift LED flaş olacağı anlaşılıyor. Ayrıca, 5,92 Whr güç sağlayan bir pil kullanılacağı da edinilen bilgiler arasında. İphone’ nun daha önceki modeli, 5.45 Whr güce sahip bulunuyor.

İphone 5S ‘nin görüntü ve bilgileri MacRumours sitesi tarafından yayınlandı. MacRumours sitesinin iddasına göre, fotoğrafın altındaki 1243 sayısı, telefonun aslında Ekim 2012′ de üretildiğini gösteriyor. Yani fotoğraftaki cihazın üretimi üzerinden epey zaman geçmiş. Bu nedenle fotoğraftaki cihazın bir prototip mi yoksa son ürün mü olduğu tam olarak kestirilemiyor.

İphone 5′ te kullanılan A6 çipinin bu telefonda da kullanılıp kullanılmadığını fotoğraftan anlamak çok güç. Ancak, Apple’ ın şimdiye kadar gözlemlenmiş olan davranış kalıplarına bakılırsa, 5S modelinde yapacağı değişiklikleri mümkün olduğu kadar sınırlı tutmaya çalışacağı, işlemci değişikliği gibi önemli adımlar atmayacağı tahmin edilebilir.

iPhone 5S’in önümüzdeki aylarda, “ucuz iPhone” ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER