32.5 C
New York kenti
Pazartesi, Ağustos 8, 2022

Anne Olmak İsteyen Kadınlara

Fsh hormonu beyinde hipofizden salgılanarak yumurtalıkların büyümesini sağlayan bir hormondur. Anne olmak isteyip de amacına ulaşmak için çırpınan kadınların en büyük sorunu fsh hormonunun yüksekliğidir.

Fsh hormonu normal bir kadında 35 yaşından sonra yükselişe geçer. 40 yaşına gelen bir kadında bu yükselmeler hızlanır. Fsh hormonu yükselmesi sadece yaşa bağlı olarak olmayıp, yumurtalıklardaki hasarlara bağlı olarak  daha genç yaşlardaki kadınlarda da yükselebilir. Ancak şunu bilmekte fayda vardır. Doğum kontrolde kullanılan ilaçlar bu hormonun yükselmesine neden olmazlar.

Fsh hormonu yükseldikçe kadının hamile kalma şansı düşer. Hormon değeri 10’a çıktığında hamile kalmada sorun yaşanabilir. 15’in üzerine çıktığında ise annelik şansı iyice düşer ve hamile kalmakta ciddi anlamda sorunlar yaşanır. Fsh hormon düzeyinin 25’e ve daha yukarılara yükselmesi halinde ise, normal yolla ya da tüp bebek tedavi yöntemiyle hamilelik oluşumu yok denecek kadar aza iner.

Testere dişli aslanpençesi fsh hormonu düşürmekte oldukça faydalı bir bitkidir. Düzenli olarak ve yeterli miktarda alındığında faydası görülecektir.

1 tutam testere dişli aslanpençesi, 1 su bardağı kaynayan suyun içine atılır. Kısık ateşte 5 dakika kadar demlenmesi beklenir. Bir ay süreyle her gün iki bardak içilir.

Sabahları kahvaltıdan 2 saat sonra bir bardak, akşamları yemekten 2 saat sonra bir bardak olmak üzere günde iki kez birer bardak içilir. 1 ay devam edilerek, 1 ay sonunda bir hafta ara verdikten sonra aynı şekilde 1 ay daha devam edilir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER