23 C
New York kenti
Pazar, Mayıs 28, 2023

Anketlere Göre Türk Erkeği

erkekler-bunlari-sakin-yapmayin_33930_bTürk erkeği, dünyanın en karakteristik özelliğe sahip erkek grubu olarak biliniyor. Bir çok özelliği ve huyları ırk genetiğinden geliyor. Çoğu zaman inanılmaz, akıl almaz davranışlarının kökeninde erkek atalar yatıyor. Yani dünyadaki diğer erkeklere göre farklı davranışlar sergilemelerinin sebebi bu.

Türk erkekleri üzerine düzenlenmiş bir anketten bahsetmek istiyoruz. Tns Piar tarafından 24 ilde düzenlenen bu anket, Türk erkekleri hakkındaki gerçekleri gözler önüne seriyor. İşte o anketin sonuçları…

– Araştırma sonuçlarına göre türk erkeklerinin yüzde 76’sı teknolojinin hayatlarına olumlu yönde etki ettiğini düşünüyor. yüzde 17’si yenilikleri cazip bulduğunu ve hemen benimsediğini ifade ediyor.

– Türk erkeklerinin yüzde 68’i alışverişlerinde genellikle peşin ödeme yapmaktayı tercih ediyor. yüzde 70’i alışveriş sırasında, fiyatları aynı olursa, yerli markaları tercih ediyor.

– Türk erkeği, kız ve erkek çocuğunun doktor olmasını istiyor. 2006 yılında türk erkeğinin yüzde 42’si şu anda çalıştığı işten çok memnun olduğunu ifade ederken, yüzde 7’sinin çalışma hayatından hiç mutlu olmadığı tespit edilmiş. türk erkeklerinin yüzde 75’i yabancı dil bilmiyor.

– Araştırma sonuçlarına göre, 2006 yılında hafta sonu tatilleri dışında daha uzun süreli tatillere, hiç tatile çıkmayan türk erkeğinin oranı yüzde 64, yılda iki ya da üç kez tatile çıkma oranı yüzde 7, yılda 4 veya daha fazla tatile çıkma oranı ise yüzde 2. tatile çıktığını belirten türk erkeklerinin yüzde 68’si tatile otobüs ile giderken, yüzde 36’sı tatile özel arabayla gitmeyi tercih ediyor.

– Türk erkeği’nin en çok beğendiği sanatçılar ibrahim tatlıses ve sezen aksu.

– Türk erkeklerinin yüzde 27’sinin hiçbir hobisi olmamakla birlikte, yüzde 15’i hobi olarak halı sahada maç yapmayı seçiyor. yüzde 20 oranında türk erkeği taraftarı olduğu takımı tutarken arkadaşlarından etkileniyor. türk erkeğinin yüzde 34’ü galatasaray taraftarı. galatasaray’ı yüzde 22 ile fenerbahçe ve yüzde 17 ile beşiktaş izliyor. erkeklerin yüzde 20’si fanatik bir taraftar ve hayatın anlamı sadece futbol.

– Okuma yazma bilen türk erkeklerinin yüzde 46’sı her gün gazete okuyor, tv izleyen % 95’lik kesiminin yüzde 25’i sıklıkla belgesel seyrediyor, yüzde 57’si sıkça haber kanallarını seyrediyor. okuma yazma bilenlerin yüzde 65’i ise uzun zamandır ders kitapları dışında kitap okumamış.

– Türk erkeğinin yüzde 21’inin evinde bilgisayarı bulunuyor. yüzde 37’si bilgisayar kullanıyor. 1997 yılında yüzde 18 olan şahsi cep telefonu sahipliği oranı 2006 yılında yüzde 78’e yükselmiş.

–  Türk erkeklerinin ev sahibi olma oranı 1993 yılından bu yana çok değişmemiş, yüzde 69 olan oran 2006 yılında yüzde 70 olmuş. araştırma sonuçlarına göre, türk erkeklerinin yüzde 91’i oturdukları ev için deprem dayanıklılık raporu almamış.

– Türk erkeğinin dörtte üçü eşini güzel buluyor, gurur duyuyor, aşırı kıskanıyor. ama fırsatını bulunca aldatanların sayısı da azımsanmayacak kadar çok. türk erkeklerinin yüzde 21 eşi ya da sevgilisini aldattığını itiraf ediyor. ekonomik gücü yeterse birden fazla kadınla evlilik yapılmasında sakınca görmeyenlerin oranı ise 12.5.

– Araştırma sonuçlarına bakıldığında evli türk erkeklerinin yüzde 63’ü alyans takmıyor. yüzde 69’u hem resmi, hem de dini nikâh yapmayı tercih ediyor. araştırma sonuçlarına bakıldığında çiftler arasında kan bağı oranı şehir yaşamında gitgide azalıyor. çiftlerin yüzde 88’nin arasında kan bağı yok.

– Türk erkeklerinin yüzde 83’ü her sabah kahvaltı sofrasında kahvaltı yapıyor. araştırma sonuçlarına göre türk erkeklerinin yüzde 33’ü yemeklerinde et ve tavuğu tercih ediyor.

–  Araştırmanın bulgularına göre çoğunlukla kirli sakal gezen türk erkeklerinin yüzde 53’ü haftada bir ya da iki kez tıraş oluyor. her gün tıraş olan erkeklerin oranı ise yüzde 11.

– Yaz aylarında her gün banyo yapan türk erkeklerinin oranı 1993 yılında yüzde 24 iken, 2006 yılında bu oran yüzde 33’e yükselmiş. türk erkeklerinin yüzde 21’i günde iki kez ve daha fazla dişlerini fırçalıyor.

– 1993 yılında yapılan araştırmada sağlık durumu iyi olan türk erkeklerinin oranı yüzde 58 iken bu oran 2006 yılında yüzde 76’ya yükselmiş. araştırma sonuçlarına göre, türk erkeğinin yüzde 72’si son üç ayda hiç doktora gitmemiş.

– Türk erkeğinin yüzde 70’i kahverengi ve siyah gözlü; yüzde 69’u siyah saçlı. yüzde 91 oranla diyet yapmayan türk erkeği yüzde 76 oranla kilosundan memnun.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER