8.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

Aloe Vera İle Saç Çıkarıcı Maske Tarifi

Saç dökülmesi, hem kadınların hem de erkeklerin ortak sorunu. Ancak kalıcı dökülmeler daha çok erkeklerde meydana geliyor. Bu nedenle erkeklerin kellik sorunuyla karşı karşıya kalması kadınlardan daha fazla.

Saç dökülmesinin bir çok nedeni var. Genetiksel yatkınlık tabi ki en önemli neden. Bununla birlikte beslenme, stres, hava kirliliği, hormon bozuklukları …vs gibi çevresel etkenler de saç dökülmesine sebep olabiliyor.

Saç dökülmesi sorunu yaşayanlara aloe vera bitkisiyle tedavi yönteminden bahsetmek istiyoruz. Aloe vera bitkisinin cilt sağlığı ve güzelliği üzerindeki muhteşem etkilerini zaten hepimiz biliyoruz. Bu nedenledir ki aloe vera bitkisi bir çok cilt bakım kreminin ana maddesini oluşturuyor. Ancak aloe vera bitkisini saç bakımında da kullanabilirsiniz. Aloe vera bitkisinin içeriğinde saç dökülmesini engelleyecek ve yeni saç çıkmasını sağlayacak bir çok vitamin bulunmaktadır. Vereceğimiz aloe vera bakım kürünü hem kadınlar hem de erkekler uygulayarak hem saç dökülmesini durdurabilir hem de yeni saç çıkmasını sağlayabilirler.

Aloe vera saç çıkarıcı özelliğinden nasıl yararlanılır?

Aloe vera jel yapraklarını uzunlamasına ikiye kesin.
İçindeki jeli çıkarıp, blenderdan geçin, yahut çatalla çırpıp, su gibi kıvama getirin. Saçınızı şampuanlayıp, duruladıktan sonra, bu jel ile saç köklerine masaj yapın.
Saçınızda 20 dk bırakın, daha sonra su ile durulayın.

Alo veranın saça faydaları şu şekildedir

*Kepeği azaltır
*Saç köklerini uyarıp saçların yeniden çıkmasını sağlar.
*Tıkalı saç gözeneklerini açar
*Saç ve saç derisini nemli tutar.
*pH seviyesini dengeler
*Saçın genel görünümünü iyileştirir.
*Aloe vera jel polisakkaritler ve glikoproteinler içeriği ile kan dolaşımını uyarıp, saç dökülmesini önler ve saç çıkarıcı etki gösterir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER