19.6 C
New York kenti
Pazartesi, Haziran 5, 2023

Garip Ama Faydalı Güzellik Önerileri

teraziDergi ve gazetelerin kadın sayfaları, internetteki kadınlara yönelik siteler; kadınlar için hazırladıkları güzellik önerileri konusunda adeta yarışır hale geldiler. Kadınlar, bu güzellik önerilerinden hangisini uygulayacaklarını şaşırır oldular. Çünkü her gün sayılamayacak kadar çok güzellik önerisi yayınlanmakta. Güzellik önerileri konusunda bir başka husus da, bu güzellik önerilerinden hangilerinin gerçekten faydalı olduğu ya da hangilerinin gereksiz olduğu konusunda ayrım yapabilmenin oldukça zor olması.

İşte bu güzellik önerileri arasından seçtiğimiz ve denenmişliğinden emin olduğumuz bir kaç küçük ama çok faydalı öneriyi sizlerle paylaşacağız. Daha doğrusu bazı güzellik hileleri demek daha yerinde olur. İlk bakışta bu öneriler, alıştığınız yöntemlerin dışında gibi görünse de, uyguladığınızda ne kadar çok faydalı olduklarını göreceksiniz.

İşte başınız sıkıştığında sizi kurtaracak bazı sıra dışı güzellik hileleri…

– Göz kaleminizi ısıtın ya da soğutun

Göz kaleminiz, gözünüze sürmeye çalışırken dağılıp bulaşıyor mu? Öyleyse onu daha kolay kullanabilmeniz için göz kaleminizi, buzluğunuza koyun ve sertleşmesi için yarım saat bekleyin. Aynı şekilde göz kaleminiz gözünüze uygulayamayacağınız kadar sertse, onu birkaç saniye çakmak ateşine tutun. Yumuşadığında göz kaleminizi daha kolay uygulayabileceksiniz. Daha da iyisi soğuduğunda da bu şekilde kalacak olması!

– Bronzlaştırıcı çizgilerine karşı kabartma tozu

Bronzlaştırıcı losyonunuz bozuk çıktıysa ve yüzünüzün her yerinde aynı rengi yakalayamıyorsanız, panik yapmayın. Dolabınızdaki kabartma tozuyla istediğiniz bölgeye peeling yapın. Bunun, bir sünger kullanmaya göre nasıl daha da yumuşak ve etkili sonuçlar verdiğini göreceksiniz.

– Göz kalemi yerine badem

Doğal makyaj ürünlerini her zaman sevdiyseniz, bu hileyi denerken oldukça eğleneceksiniz. Bir çakmak yardımıyla, bir bademi bir süre yakın. Sonra bademin üzerinde oluşan isi toplayın ve toz göz boyası olarak göz kapaklarınıza uygulayın. Baden yağı isi yapışkan bir hale getirecek, böylece göz kapaklarınıza ve kirpiklerinize sürdüğünüz is uzun süre orada kalacaktır.

– Kırılmış tırnaklara sallama çay poşetleri

Dışardasınız ve tırnaklarınızdan biri kırıldı! Dolayısıyla acil bir manikür ilk yardımına ihtiyacınız var. Bir çay poşetinden, yalnızca bir parça koparın ve elinizde olan herhangi bir yapıştırıcıyla bunu tırnağınızın altına yapıştırın. Tırnağınız kesilebilecek kadar uzayana kadar bu yama işinizi görecektir.

– Saç şekillendirmede gömlek kolası

Saç stilistlerinin, 1950’lerin atkuyruklarını nasıl o kadar hareketli tutabildiklerini hiç mi merak etmediniz? Saçlarınızın uçlarına biraz gömlek yakalarında kullanılan koladan sürmeniz bu iş için yeterli olacaktır. Özellikle de saç spreylerinden daha güçlü bir şeylere ihtiyacınız varsa, kolanın mucizeler yarattığını kendi gözlerinizle göreceksiniz!

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER