10.2 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Aldatma İle İlgili Tuhaf Gerçekler

Aldatma, elbette hoş bir davranış değil. Sebebi ne olursa olsun tasvip edilemez. Aldatma, karşıdaki insanı hiçe saymaktır, takmamaktır, onun duygularını önemsememektir. Bu nedenle toplumda pek hoş karşılanan bir davranış değildir.

Ne kadar hoş karşılanmazsa karşılanmasın, sonuçları ne kadar kötü olursa olsun aldatma, çoğumuzun hayatında yer alan bir gerçektir. Kadınlar da erkekler de aldatma eyleminde bulunabilirler. Ancak, her ne kadar kadınlar da partnerlerini zaman zaman aldatıyor olsalar da, aldatma eylemi genelde erkekler tarafından gerçekleştirilir. Erkekler alınmasınlar ama toplumda aldatma kavramı erkeklerle özdeşleştirilmiş bir kavramdır. Ancak her iki cins de partnerlerini aldatırlar.

Yakayı ele vermeden bu işi tereyağından kıl çeker gibi yapanları saymazsak, aldatırken yakalananların bir çok gerekçesi olduğunu biliyoruz. Bu aldatma gerekçelerinden yola çıkarak, aldatma ile ilgili tuhaf gerçekleri sizler için derledik. Partnerinizin sizi aldatmasını istemiyorsanız, aldatma ile ilgili bu gerçekleri değerlendirerek, ona göre davranmanızda fayda var.

Aldatma İle İlgili Tuhaf Gerçekler

1- Kapris

Sürekli memnuniyetsizlik göstermek, şikayet etmek, kapris yapmak ve kıskanmak partnerinizi sizden uzaklaştırabilir. Sizin yanınızda kendini huzursuz hissettiği için onu mutlu edecek başka bir insan bulma arayışları da kaçınılmaz olacaktır.

2- Şaplak Atıyorsa

Eğer partneriniz vurmaktan veya şaplak atmaktan zevk alıyorsa bu alışkanlık onun aldatmaya meyilli bir insan olduğunu gösterir.

3- Zincir Restoranlar

Eşinizin sizi aldattığından şüpheleniyorsanız yapılan araştırmalar şöyle bir öneride bulunuyor: Onu bulabileceğiniz yer zincir restoranlar! Tuhaf bir gerçek olsa da aldatanların çoğu karşılaşılma ihtimalinin düşük olduğu fast-food restoranları veya kafeleri tercih ediyor.

4- Özgürlük

İlişkilerde denge kurmak zor gibi görünse de aslında oldukça basittir. Eğer karşınızdaki insanı sürekli olarak sizin birlikte olmak için zorluyorsanız veya tam tersi varlığınızı hissettirmiyorsanız işlerin bu şekilde yürümeyeceğini biz size şimdiden söyleyelim. Zira aldatmaların temelinde yatan problem de ilgi dengesini kuramamaktır. Aşırı ilgilenmek veya hiç ilgilenmemek yerine ölçülü bir şekilde sevmek ve saygı duymak sağlıklı bir birlikte olması gerekenlerdir.

5- Sosyal Medya

Facebook, twitter ve instagram gibi günümüzde en çok tercih edilen ağlar aldatmayı tetikleyen faktörler arasında yer alıyor. Özellikle ilişkilerinde ilgi eksikliği duyan kadın ve erkekler bu sanal ortamlarda saatlerce vakit geçirmekten çekinmiyorlar. Bu internet ağlarının insanlar tarafından tercih edilmesinin bir diğer sebebi de kullanıcıların istekleri gibi bir profil yaratabilecek özgürlükte olmaları, kendi benliklerinden uzak hayal ettikleri gibi bir karakter kurgulayabilmeleri onları günlük yaşamdaki sıkıcı gerçeklikten uzaklaştırıyor.

6- Sarışınlar

Sarışınların esmerlere oranla daha çok aldattığı yapılan araştırmalarca kanıtlanmış ancak elbette bu her sarışın için geçerli olabilecek bir önerme değil. Ancak aldatmayla ilgili tuhaf gerçekler listemize girdi bile!

7- Ses Tonu

Ne kadar çok testosteronu varsa o kadar ses tonu puslu ve kısık geliyor bu da erkekleri aldatmaya daha meyilli kılıyor. Nasıl mı? Testosteron seviyesi yüksek olan erkeklerde cinsel dürtüler fazladır ve cinsel yönden tatmin edilmeye önem verirler. Bu nedenle eğer partnerinize uyum sağlayamıyorsanız sizi aldatabileceği ihtimalinin yüksek olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

8- Testisleri Büyük Olanlar Dikkat

Evet, doğru okudunuz! Oslo Üniversitesinin yapmış olduğu araştırmaya göre kadınlar testisleri büyük olan eşlerini veya sevgililerini aldatıyor. Tuhaf bir gerçek olsa da erkekler için üzücü bir durum olduğu kesin.

9- Kaybetme Korkusu

Yalnız kalmaktan, terkedilmekten veya kaybetmekten korkan insanların aldatmaya daha meyilli oldukları düşünülmektedir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER