9.6 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

Aldatıldığınızın 32 Belirtisi

yanlis-beslenme-panik-ataga-neden-oluyor-2Aldatıldığınızı nasıl anlarsınız? Daha doğrusu soruyu şöyle sorsak; eşiniz tarafından aldatıldığınızı nasıl anlarsınız? Gerçekten bir kadının memnun olmayacağı, tüyler ürperten cinsten bir soru.

Aldatılmak kavramı bütün evli kadınların korkulu rüyası gibidir. Evli olunması, evliliğin üzerinden yılların geçmiş olması ya da arada çocukların olması aldatılmayacağınız anlamına gelmez. Her zaman ve her yaşta aldatılma olasılığınız, zayıf bir ihtimal de olsa vardır. Evliliklerinin üzerinden yıllar geçtikten sonra bile aldatan erkek örnekleri az değildir. Ve aldatılmak bir kadının başına gelebilecek en kötü şeydir.

Evli kadınlar, hayatlarının akışındaki bazı değişikliklerden ve eşlerinin farklı tavırlarından az çok etraflarında bir şeylerin döndüğünün farkına varırlar.Ama çoğu ya olayların üzerine gitmez ya da eşine aldatma kavramını yakıştıramaz. Eşiyle olan ilişkilerindeki bazı tuhaflıklardan birşeylerin farkına varsalar da susmayı tercih ederler. Ama içlerinde sürekli ”acaba eşim beni aldatıyor mu?” düşüncesiyle yaşarlar.

Eğer hayatınızda sizi, ”aldatılıyor muyum?” sorusunu sormaya teşvik eden bazı değişiklikler yaşıyor; eşinizle olan ilişkilerinizde ve eşinizin tavırlarında değişimler gözlemliyorsanız, kafanızda bu soruyla yaşamanıza gerek yok. Aslında bir erkeğin aldattığını anlamak çok zor bir şey değil. İşte sizi sonuca götürecek 32 aldatma belirtisi.

– Davranışları içinizde bir sıkıntı yaratıyorsa, birşeylerin ters gittiğini hissettiriyorsa dikkat. Gerçekleri görmek için kör olmayı tercih ediyor olabilirsiniz. Onun alışkanlıklarını, rutinin ve isteklerini hiç kimse sizden iyi bilemez. yani bunlarla ilgili değişiklikler şüphelendirici olabilir.

– Size hediyeler alıyor hatta çok fazla hediye alıyor. Bunlar ‘suçluluk hediyeleri olabilir. Size hediye vererek ilgisini göstermesi kendisi daha iyi hissetmesini sağlayabilir.

– Sizinle sürekli olarak tartışıyor. Bu tür sebepler onun evden kolayca çıkıp aşığıyla buluşması için sebep olabilir. Aldatan kimse aklı karışık olduğu, kararsız kaldığı zamanlarda böyle davranır.

– Normalden daha düşünceli davranıyor. Bir şey yaptığı zamanlarda kendini affettirmek için yaptığı gibi ne yapsanız kızmıyor. Aşırı ilgi ve hassasiyet suçluluk duygusunun sonucu olabilir.

– Tartıştığınızda veya kavga ettiğinizde sözü ayrılığa getiriyor mu? “Eğer ayrılırsak ne yaparsınız?” ya da “Eğer bize birşey olursa seni her zaman bir arkadaş gibi seveceğim” gibi cümleler kurarsa dikkatli olun. Genel olarak ilişkiniz hakkında oldukça negatif düşünceleri olabilir. Sizden ayrılıp hayatını diğer kişiyle geçirmeyi düşünebilir.

– Sizinle konuşmuyor. Birlikte yaşıyorsunuz ama iletişiminiz yok. Soğuk ve sizin düşüncelerinizle ilgilenmiyorsa bunu önemseyin.

– Son zamanlarda çok aksi ve huysuz hale geldi, siz onunlayken huzursuz davranıyor. Eğer ilişkiniz uzun zamandır devam ediyorsa, aranızdaki sorunları yumuşak bir şekilde çözmeye çalışır. Eğer sorun başka biriyse ve işin için aldatma varsa ayrılık kaçınılmaz olabilir.

– Müzik zevki bir anda değişti. Alışkın olduğu tarzın dışında müzik dinliyorsa aşık olduğu kişinin zevklerine uyum sağlıyor olabilir.

– Sürekli başka birinden söz ediyor. Bu kişiye karşı asla farklı hisler beslemediğini söylüyorsa da gizli olarak onu çekici bulduğunu gösteriyor olabilir.

– Kişisel özgüvenini kaybetti. Suçluluk duygusu nedeniyle güvensizlik oluşur ve dışarı çıkmak istemez, başlarının ne düşündüğünü önemser.

– Daha önce çekici bulduğu, beğendiği şeyleri beğenmiyor, eleştiriyor.

– Eve, çocuklara ve size olan ilgisi azaldı.

– Sizin zararsız tavsiyelerinizden rahatsız oluyor.

– Siz etraftayken kapıları kapatmaya başladı. Örneğin banyo kapısını kapatıyor, giyinirken yanınızda çıplak kalmamaya özen gösteriyor. Aldatan eşler kendilerini fiziksel ve ruhsal olarak eşlerinden uzak tutmaya başlayabilir.

– Onun için hoş bir şeyler yaptığınızda suçlu hissediyor. Onu desteklemeniz, onun için iyi birşeyler yapmanız ne yaptığını hatırlamasına, düşünmeye zorluyor.

– Artık “Seni seviyorum” demiyor.

– Size iltifat etmeyi bıraktı.

– Sizin onu aldatmanız mümkün olmadığı halde sizi kendisini aldatmakla suçluyor.

– Sıcakkanlı, sevecen biri olmayı bıraktı.

– İlişkinizin geleceği konusuyla ilgilenmiyor.

– Sizinle olmak yerine arkadaşlarıyla vakit geçiriyor.

– Sizinle seks yapmak, konuşmak yerine kitap okumayı veta TV izlemeyi tercih ediyor.

– Seks yapmak yerine sürekli bir arkadaşı, komşu, patron gibi kişilerle ilgili problemlerden söz ediyor.

– Uyku düzeninde ve şeklinde değişiklikler var mı? Açıklanamayan kabuslar, uykuda konuşmalar, huzursuz veya çok heyecanlı uyumalar aldatılma işaretçisi olabilir.

– Doğal ve normal sorularınıza birşey araştırıyormuşsunuz gibi algılarak ters cevaplar veriyor.

– Arkadaşlarınız davranışlarına bakarak bir sorun olup olmadığını soruyor. Yakın arkadaşlar ve aile üyeleri sizi dışarıdan gözlemleyen birileri olarak sizinle ilgili genel bie değerlendirme yapabilir.

– Sabah uyandığında korkmuş veya kafası karışmış görünüyor. Bu hangi yatak odasında ve kiminle birlikte olduğunu anlama telaşından kaynaklanabilir.

– Uykusunda bilmediğiniz olayları veya birinin adını sayıklıyor.

– Sekste eskisi istekli ve ilgili değil.

– Duygusal olarak sizden uzak duruyor ve neden olduğunu sorduğunuzda net şeyler söylemiyor. Kişisel olarak gizlediği şeyler arttıysa ve bunları tartışmama konusunda aşırı derecede korumacı davranıyor.

– Çocuklarınıza normalden daha az ilgi gösteriyor. Çocuklarınızda birşeylerin yanlış gittiğini fark edip size söylüyor.

– Onunla ilgili dikkatinizi çeken bazı konularda klişe açıklamalar yapıyor, şakaya vurup geçiştiriyor.

 

 

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER