7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Akmayan Makyaj Teknikleri

makayj_92462049526621591ef1cAkmayan bir makyajla dolaşmak kadınların en büyük hayalidir. Çünkü akmayan makyaj, bir kadın için girilen her ortamda rahatlık demektir. Oysa makyaj sıcak ortamlara girildiğinde bir süre sonra kendini bırakır ve akar. Yaz günlerinin sıcağında ya da kış aylarında olsa bile sıcak ortamlara girildiğinde, saatler ilerledikçe makyaj malzemeleri birbirine karışmaya başlar.

Akmayan makyaj yapılabilir mi? Makyaj malzemelerini kullanırken, bazı püf noktalara dikkat edilirse akmayan makyaj yapılabilir. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, makyajın akması; makyaj malzemelerinin kaliteli ya da kalitesiz olması ile alakalı bir durum değildir. Ne kadar kaliteli makyaj malzemeleri de kullansanız, gün boyu ya da gece boyu makyajı aynı canlılıkta tutabilmeniz mümkün değildir. Makyajın uzun saatler boyunca, yapıldığı andaki gibi canlı olarak kalabilmesi tamamen makyaj tekniklerine bağlı bir şeydir.

12 saat boyunca, akmayan ve ilk yapıldığı andaki gibi canlılığını koruyan bir makyaj için bazı teknikler vereceğiz. Bu teknikleri kullanarak, çok uzun saatler canlı olarak kullanabileceğiniz bir makyaj yapabilir, güzel bir makyajın keyfini uzun saatler yaşayabilirsiniz.

Akmayan Makyajın Sırları

– Kapatıcı; Ten renginiz ile uyumlu olmasına dikkat edeceğiniz kapatıcınızı, göz altlarınıza sürerek nazik bir şekilde dağıtın. Daha sonra, saydam toz pudrayı küçük bir pudra fırçasıyla aynı bölgeye nazikçe sürün. Pudrayı aşırı kullanmamaya özen gösterin. Yaptığınız bu işlem, ileride rimelinizin akarak göz çevrenizde koyu renk halkalar oluşturmasını engelleyecektir.

– Krem Allık; Allık kıvamı, krem formunda olduğundan kullanırken miktarına dikkat etmelisiniz. Krem formunda olan allıklar, cilde kolayca yayıldıkları için, ilerleyen saatlerde bu yayılmanın önüne geçmek amacıyla, allığınızı sürdükten sonra yanaklarınıza bir kat da toz pudra sürün. Böylece allığınız yanaklarınızda uzun süre kalır ve etrafa yayılmasını engellemiş olursunuz.

– Göz kalemi; Göz kaleminin dağılması kendine has bir olaydır. Göz kaleminizin dağılmasını önleyip, sabit kalmasını sağlayarak, yüzünüzde keskin bir ifadeye sahip olabilirsiniz. Buna rağmen sabit bir göz makyajı tercih ediyorsanız, göz kalemi yerine eyeliner kullanmalısınız. Bunun aksine, hafifçe dağılıp buğulu bir hava veren göz kalemleri, size daha seksi bir hava katacaktır.

– Ruj; Rujunuzu ya da parlatıcınızı bir türlü taşırmadan süremiyorsanız, işte size basit bir yöntem; Parmağınızı biraz fondötene değdirip, dudak çizginizin üzerine doğru yayılmasını sağlayın. Bu işlem, dudak çevrenizdeki çizgileri yumuşatır ve dudaklarınızı düzeltip, pürüzsüzleştirerek rujunuzun sabit kalmasına yardımcı olur.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER