10.2 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Ailesiyle Yaşayan Erkekler

Ailesiyle-yaşayan-erkekler1Aileyle yaşama kavramı, bundan bir onbeş yıl önce olsaydı üzerinde kafa bile yorulmazdı. Çünkü o zamanın şartları öyleydi. Erkek bile olsa, para kazanabileceği işi de olsa, evlenmeden aileden ayrılınmazdı.  Ancak günümüz erkeklerinden belli bir yaşa gelip de iş güç sahibi olup, eli para tutanların hala aileleriyle birlikte oturmaları toplumda oldukça dikkat çekici karşılanıyor.

Erkek çocuklar, eğer başka şehirde okumuyorlarsa üniversiteyi bitirip iş sahibi olana kadar aileleriyle birlikte kalıyorlar. Okul bitip de bir işin ucundan tutup para kazanmaya başladıktan sonra evlenmemiş olsalar dahi yuvadan uçuyorlar. Ancak, kendi ekmeğini kazanıp da ailesinden ayrılmayan, hala beraber oturan erkekler de var. Etrafta özgürlüğünü ilan etmiş bunca kız ve erkek varken ailesiyle beraber oturmayı sürdüren erkeklerin neden evden ayrılmadıkları merak konusu oluyor.

Özgürlüklerini ilan etme zamanı gelip de henüz ailesinden ayrılmayan erkeklerin de tabi ki kendilerine göre sebepleri var. Bu durumları, onların özgüvenden yoksun oldukları anlamına gelmez.

İşte alesiyle birlikte yaşayan erkeklerin sebepleri…

– Erkeklerin aileleriyle birlikte yaşamalarının en önemli sebeplerinden bir tanesi para biriktirip ev ya da araba alma sevdasıdır. Hem kim istemez ki, hiç masraf yapmadan yaşayıp, kendi kazancını bir kenarda biriktirmeyi? Para biriktirmek isteyen bir erkek için de oldukça akıllıca bir çözüm. Adımlarını dikkatli atan biri, hem dilediği gibi yaşayabilir hem de rahatlıkla tasarrufunu yapabilir.

– Bazı erkekler ise, ekonomik sıkıntılar nedeniyle aileleriyle birlikte yaşamaya devam ediyorlar. Özellikle bizim ülkemizde ekonomik krizin her neviden insanı etkilediğini düşünecek olursak, kısıtlı maaş alan birinin kendi yağıyla kavrulması mümkün değil. Maddi sorunlar yaşamak istemeyen erkekler, iş sahibi olsalar da evden ayrılmayı göze alamıyorlar. Bağımsız bir şekilde istediği gibi yaşamayı kim istemez ki?

– Bazı erkekler ise rahatlarına çok düşkün oldukları için alıştıkları düzene devam etmek maksadıyla yeni bir ev açmazlar. Çünkü tek başına yaşamak, özgürlük getirdiği kadar bazı sorumluluklar da yükler. Kişi her işini kendisi yapmak zorundadır. Oysa ailenin yanında kurulu bir düzen vardır. Eve geldiğinde yemek hazır, temiz çamaşırlar dolapta, ekmek derdi yok su derdi yok. Bu yaşam tarzı hem rahatlık açısından hem de masrafsız olması açısından oldukça avantajlı olduğu için bazı erkekler de bu yüzden ayrı eve çıkmak istemezler.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER