10.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Afrodizyak Bitkiler

vanilyaYetişkin bir insanın genel sağlığı kadar cinsel sağlığı da çok önemlidir. Cinsel sağlık sorunları bizim gibi kapalı toplumlarda çok fazla su yüzüne çıkarılmasa da, çeşitli çare yöntemlerine başvurulur. Çünkü, cinsellik, evliliği yürüten tek neden olmasa da, evliliğin önemli bir tarafını oluşturur.

Yaş, beslenme, kişinin fiziksel yapısı ya da vücutta oluşan bir başka hastalığa bağlı olarak ortaya çıkan, yeni yetme uzmanların libido düşüklüğü olarak adlandırdığı cinsel isteksizlik de, kişilerin yaşadığı en önemli cinsel sorunlardan bir tanesidir. Tabi ki böyle durumlarda mutlaka uzman hekime başvurmak ve tedavi görmek en doğrusu. Bir hastalığın yan etkisi olarak ortaya çıkmamış bulunan cinsel isteksizlik sorunlarında bitkilerin şifalı gücünden de faydalanılabilir.

Bu nedenle, afrodizyak etkiye sahip bitkileri tanımak ve kullanımlarını öğrenmek gerekir. Böyle sorunlar yaşayanlar için, afrodizyak etkiye sahip olan bitkileri sağlık konusu gündemimize almaya karar verdik. Makalemizde, afrodizyak bitkilerin hangileri olduğundan bahsedeceğiz. Umarız ihtiyacı olanların işine yarar.

– Kekik; Güçlü bir afrodizyak olan kekik, özellikle erkek cinselliği üzerinde çok faydalıdır.

– Roka; İçeriğinde bol miktarda C vitamini ile Demir barındıran roka, cinsel gücü artırıcı özelliğe sahiptir.

– Vanilya; Hoş kokulu aromasıyla merkezi sinir sistemini uyararak, cinsel duyguların harekete geçmesini sağlar.

– Meyan Kökü; Meyan kökünden elde edilen toz, maden suyu ile karıştırılıp tüketilirse, özellikle kadınlar üzerinde afrodizyak etki yaratır.

– Süsen; Süsen kökünün toz haline getirilip kullanılması hem kadınlar için hem de erkekler için cinsel gücü artırıcı etki yaratır.

– Yasemin; Çok hoş kokuya sahip olan yasemin çiçeği, insanlar üzerinde etkili bir cinsel uyarıcıdır.

– Hardal; Cinsel bezlerin fonksiyonlarını hızlandırıcı etkiye sahiptir.

– Tarçın; Antiseptik özelliği ile bilinen tarçın, gaz giderici, iştah açıcı ve sinirleri rahatlatıcı özelliklerinin yanı sıra, cinsel gücü artırıcı özelliği de sahiptir. Kışın içilen bitki çaylarına konulabilir. Tarçın yağı hoş kokusundan dolayı masaj yağı olarak da kullanılabilir.

– Zencefil; Yüzyıllardır duyguları harekete geçirmek için hazırlanan içkilerin karışımında kullanılan zencefil insanı daha ateşli yapar. (Kanı sulandıran ilaç kullananların dikkatli olmaları gerekiyor. Ayrıca fazla tüketildiğinde de bağırsakları rahatsız eder.) Yemeklerde baharat olarak kullanılabilir. Balla karıştırılıp yenebilir. Bir hafta veya 10 gün kadar kullanılmalıdır.

– Polen; Polenin içeriğinde testosteron ve diğer cinsiyet hormonları mevcut olduğundan, özellikle erkekler için son yılların en gözde afrodizyakları arasında sayılıyor. Ayrıca içerisinde birçok vitamin mineral ve aminoasit bulunur.

– Haşhaş Tohumu; Haşhaş tohumu, cinsel gücü artıran bitkiler arasındadır.

– Karanfil Tanesi; Doğal afrodizyakların en güçlülerinden biri olan karanfil tanesi yorgunluğa da iyi gelir.

– Lavanta; Salata ve yemek soslarına konan birkaç damla lavanta cinsel yaşamı güçlendirir.

– Rezene; En eski afrodizyaklardan olan rezeneden her gün bir parça alınması cinsel gücü artırır. Rezenenin tohumundan çay da yapılarak içilebilir.

– Ginseng; Çin’de ilaç yapımında kullanılan ginseng; hormonal sistemi uyarır erken yaşlanma sürecini yavaşlatır ve gözardı edilemeyecek derecede iyi hissettirir

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER