20.4 C
New York kenti
Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Adonis Kası Nasıl Elde Edilir?

Adonis kası başta olmak üzere vücutta kas oluşturmak pek bizim erkeklere göre bir şey değildi. Adonis kası, zaten zor elde edilmesi nedeniyle pek rağbet gören bir kas türü değilken, günümüzde erkekler arasında rağbet görmeye başladı. Son yıllarda özellikle genç nesil erkekler vücut bakımlarına oldukça özen göstermeye başladılar. Giyim, kuşam, beslenme derken vücut bakımı da ön plana çıkmaya başlayınca, o meşhur yağlı, balkonlu Türk kasının yerini sağlıklı ve gösterişli vücut hatları oluşturan kaslar almaya başladı.

Adonis kası da bunlardan biri. Son zamanlarda genç erkekler arasında oldukça popüler oldu. Adonis kası, bir çok erkeğin sahip olmak istediği ancak elde etmenin uzun zaman aldığı, çok emek ve zaman harcanmasını gerektiren bir kas türüdür.

Adonis kası nedir? Genital bölgenin hemen üstünde, göbeğin ise altında yer alan bir tür karın kasıdır. Adonis kasını elde etmek için vücuttaki yağ oranının düşük olması, uygulanacak egzersiz proğramının düzenli bir beslenme ile desteklenmesi gerekiyor.

Karın bölgesinde fazla yağlanma olması halinde adonis kası elde edilse dahi yağdan dolayı görünmez. Bu nedenle öncelikle vücuttaki yağ oranının düşürülmesine özen göstermek gerekir. Yağ oranı yüksek olan bir vücutta adonis kası çıkmayacağından, yağ oranının %10’a düşürülmesi gerekir.

Adonis kasının çıkma süreci uzundur. Bu nedenle bıkmadan usanmadan disiplinli bir şekilde egzersizlere devam etmek, beslenme programının dışına çıkmamak, yağlı yiyeceklerden uzak durmak ve bol su tüketimine dikkat etmek gerekir.

Genetik olarak zayıf bir vücuda sahip olup vücutlarındaki yağ oranı düşük olan erkekler, vücutlarını sporla destekleyerek adonis kasına sahip olabilirler.

Vücuttaki yağları eritmek ve adonis kasını desteklemek için en iyi spor bisiklet binmektir. Düzenli olarak bisiklete binmek faydalı olacaktır.

Mekik çekmek de adonis kası için en faydalı egzersiz şeklidir. Mekik çekerken ayakları 5 saniye kadar yukarıda bekleterek devam etmek adonis kası için daha faydalı olacaktır.

Dumbbell eşliğinde yapılacak egzersizler de adonis kası gelişmesine katkıda bulunacaktır. Ancak adonis kası elde etmek için öncelikle karın kaslarının çalıştırılması gerektiğinden, çok fazla ağırlık kullanarak çalışmak bel kalınlığına sebep olabilir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER