11 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

5 Güzellik Önerisiyle Görünüşüzü 1 Dakikada Değiştirin

2013-Ruj-TrendleriBir dakika gibi kısa bir süre içinde görünüşüzü değiştirerek, bambaşka bir kadın olabilirsiniz. Güzelleşmek için öyle zannettiğiniz gibi çok uzun zaman harcamaya ve ağır makyajlar yapmaya ihtiyacınız yok. Küçücük bir rujla ya da bir kalemle nasıl güzelliği yakalayacağınızdan bahsediyoruz. Önemli olan kendinizi tanımanız ve güzelliğiniz için düzeltmeniz gereken kusurlarınızı bilmeniz. Gerisi kolay. Güzelleşmeniz bir kaç dakikalık bir iş haline gelir.

Peki bir dakika içinde nasıl güzelleşebilir insan? Bu makalemizde, bir kaç dakika içinde görünüşünüzü değiştirebileceğiniz 5 öneri sunacağız. Özellikle kendine uzun zaman ayıramayan, ayrıntılı makyajlar yapamayan hanımların işine yarayacak bu öneriler, güzelliği yakalamanın en pratik yolları.

1- Kadınların çoğu kaşlarının gür ve istedikleri gibi olmamasından yakınır. Seyrek ve açık renk belli belirsiz kaşlar hanımları rahatsız eder. Bunun çözümü size bir kalem kadar uzak. Evde muhakkak kaş kalemi bulundurmaya özen gösterin. Kaş kalemi kullanarak bir kaç saniye içinde dolgun görünümlü kaşlara sahip olmanız çok da zor değil. Koyu renk kaşlar, kadınlara çok yakışır ve yüz hatlarını ortya çıkarır. Ancak aklınızda bulunsun çok koyu renk kullanmanız yüzünüzde abartı durabilir. Bu nedenle, siyah yerine koyu kahverengi tonlarını tercih etmeniz doğal durmasını sağlayacaktır.

2- Sürekli açık renk rujlar, pembe ya da şeftali tonlar kullanıyorsanız, koyu renk ruj kullanmanın zamanı geldi demektir. Koyu renk rujların, kadınlara nasıl yakıştığı, güzellik anlamında harikalar yarattığı konusu tartışılmaz bir gerçektir. Güzelleşmek için, sadece bordo ya da kırmızı bir ruja ihtiyacınız olacak.

3- Maskara, yüz ne kadar solgun olursa olsun, yüzü canlandıran makyaj unsurlarından bir tanesidir. Bunu denemek için, maskara sürmeden önceki ve sürdükten sonraki değişen yüz ifadenizi değerlendirerek kolayca anlayabilirsiniz. Bu nedenle, maskarayı asla ihmal etmeyin. Uzun uzun makyaj yapacak vaktiniz yoksa ve yüzünüz de solgun görünüyorsa hemen kirpiklerinize maskara sürün, kirpiklerinizi dolgunlaştırıp belirginleştirin ve gün boyu yüzünüze kazandırdığı canlılığın keyfini çıkarın.

4- Saçlarınızı farklı yönden ayırın. Saçlarınızı yıkadınız ve farklı görüntü verecek zamanınız yok. Sürekli ortadan, sağdan sola ya da soldan sağa ayırıyorsunuz. Bu kez saçınızı her zaman ayırdığınız yönden farklı bir yöne ayırmaya ne dersiniz? Denemeye değer. Eğer saçınızı sürekli sağdan sola doğru ayırıyorsanız, bu kez de soldan sağa doğru ayırmayı deneyin. Emin olun hiç bir şey yapmadığınız halde, insanlar saçınıza ne yaptığınızı soracaktır.

5- Kakül kestirenlerin çoğunun, ta ki uzayana kadar, perçemlerini hep aynı şekilde kullanmayı tercih ettiğine şahit oluyoruz. Oysa kakül görünüşünüzü bir anda değiştirmeniz için bulunmaz bir nimet!

Normalde düz duran kaküllerinizi bir gün yana doğru şekil vererek kullanın; yeni bir kesime sahip olmuş kadar değişeceksiniz!

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER