6.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

4 Adımda İri Gözlere Kavuşun

3nSbVİri ve güzel gözlere sahip olmayı her kadın ister. Ancak herkesin doğal olarak iri gözlere sahip olması mümkün değil. Bu nedenle bir çok kadın gözlerinin küçük olmasından yakınır. Aslında küçük gözler çözümlenmeyecek bir sorun değil. Sadece makyaj yapılırken bir kaç ayrıntıya dikkat edilmesi yeterli. Küçük makyaj hileleri ile iri ve güzel görünümlü gözlere sahip olmak çok kolay.

Siz de sürekli olarak gözlerinizin küçük olmasından yakınıyorsanız, doğru bir makyajla gözlerinizi istediğiniz görünüme kavuşturabilirsiniz. İşte 4 adımda gözlerinizi daha büyük göstermenin yolu…

Tüm kadınlar, göz kalemi ve eyelinerin, gözleri büyük göstermek için kullanılacak en iyi iki araç olduğunu bilirler. Ancak iş uygulamaya geldiğinde göz kalemini ya da eyelineri doğru kullanamamaktan kaynaklı olarak, istedikleri sonucu bir türlü alamazlar.

İşte biz de hem gözlerinin küçük olmasından, hem de göz kalemi ile eyelineri doğru kullanamamaktan yakınan hanımlara, doğru kullanmanın püf noktaları ile adım adım nasıl büyük gözlere sahip olacaklarının yollarını anlatacağız. Umarız işinize yarar…

1- Likit eyeliner yardımıyla göz kapağınıza kalın bir çizgi çizin.

2- Şeftali-beyaz tonlarında bir göz kalemiyle gözünüzün iç kısmını boyayın. Bu işlem gözünüzün daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Ancak, kalemin bembeyaz olması doğal bir görünüm oluşturmayacağından, daha doğal duracak bir beyazlıkta olmasına dikkat edin.

3- Doğal görünümlü bir takma kirpik kullanarak, üst kirpiklerinizi güçlendirin.

4- Alt kirpiklerinizi ise maskara yardımıyla belirginleştirin. Ancak, maskaranın kirpiklerinizde topaklanma oluşturmamasına dikkat edin. Bunu önlemek için de maskarayı kullanmadan önce üzerindeki boya fazlalıklarını bir peçete yardımıyla alabilirsiniz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER