10.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

35 Yaşından Önce Zengin Olmanın Altın Kuralları

internetten-para-kazanHerkes bir gün zengin olmak ister. Nasıl istemesin ki? Paranın sağladığı itibar ve saltanatı hiç bir şey sağlayamaz. Para her kapıyı açar, paralının selamı varsa işi döner. Eğer aileden gelen bir zenginliğiniz varsa yaşadınız. Zaten sizin gibilere lafımız yok. Malum para, parayı çeker. Bu bir iktisat kuralıdır.

İstatistiklere göre bizim ülkemizde insanların üçte ikisinden fazlası yoksullukla boğuşuyor ya da kıt kanaat geçiniyor. Bu demektir ki, etrafımız zengin olmayı düşleyen insanlarla doludur. Yaşadığımız ülke şartlarında zengin olmak hem çok kolay hem de çok zor. Yani kişinin tavırlarına ve ekonomik çözümlerine bağlı. Ancak kendi çözümleriyle başarıya ulaşan sayısı da oldukça az. O halde uzmanların görüş ve tavsiyelerine ihtiyaç var demektir.

Bu nedenle makalemizde, ”35 yaşından önce nasıl zengin olunur?”un cevabını verecek uzman tavsiye ve önerilerine yer verdik. İşte zengin olmak için uygulayacağınız altın kurallar;

Kural1- Bilgisayar kurdu olun; Teknoloji devrinde yaşıyoruz ve insanlar artık tüm işlerini internet kanalıyla hallediyor, gerekli olan tüm bilgileri yine internetten ediniyor. Hatta Web siteleri kurarak ofis bile açmadan ürün satışları, tanıtımları yapıyor. Eğer internete hakim olacak kadar bilgisayar bilgisine sahip değilseniz zengin olmayı unutun. Bu nedenle, kendinizi bu konuda geliştirerek, kendinize ait site kurabilir, şirketinize ya da işinize ait tanıtımlar yapabilir, hatta diğer şirket linklerini siteye koyarak para kazanabilirsiniz.

Kural2- Gözünüz açık olsun; Etrafınızda değerlendirilmeyi bekleyen bir çok fırsat var. Bu fırsatları takip etmek kadar, nasıl değerlendireceğinize karar vermek de çok önemli. Mutlaka iş alanlarındaki gelişmeleri takip etmeli ve boşluk olduğunu hissettiğiniz alana yönelmelisiniz. Başkalarıyla aynı işi yapmaya kalkışsanız da aynı yöntemle sizin de başarılı olacağınız garanti değil. Kendi fikirlerinizle o işi diğerlerinden farklı hale getirmelisiniz.

Kural3- Etrafınızda destek insanlar olsun; İş dünyası bir çok tehlikelerle doludur. Bir işe kalkıştığınızda bu tehlikelerle karşılaşma olasılığınız oldukça yüksektir. Bu nedenle, engelleri kolayca atlatıp, amacınıza ulaşmak için etrafınızda sizi destekleyen insanlara ihtiyacınız olacaktır.

Kural4- Risk üstlenme cesaretini gösterin; Bir iş yeri sahibi olarak her zaman motivasyonunuzu yüksek tutmanız gerekir. 24 saat kendinizi iş yerinizin patronu görün. Bu sizin özgüveninizi artıracaktır. Önünüze çıkan mali fırsatlar, kendi şirketinizi kurmanız açısından ya da bir şeylerin riskini göze alma cesaretini artırabilir. Unutmayın, riske girmeden başarı olmaz.

Kural5- Paranızı çoğaltın; Bir işe başlamak ilk aşamada sizin için cesaret gerektirebilir ve sandığınızdan çok daha pahalıya patlayabilir. Gage, “Kurduğunuz şirket kendi kendine sizi zengin yapamaz. Ben elimden geldiğince para biriktirmeye çalıştım. Kolay satabileceğim emlak ve ürünler üzerinde yoğunlaştım. İlk üç yıl her sene gelirimi ikiye katladım. Yoksa 28 yaşımda nasıl zengin olabilirdim” diyor.

Genel olarak para kazanabileceğiniz metotlardan biri emlak satın alarak, bunları kiraya vermek olabilir. Böylece her ay elinize geçecek sabit bir gelir elde etmiş olursunuz. Aldığınız yerleri restore ederek daha da yüksek fiyatla büyük şirketlere kiralayabilirsiniz. Yazlık mekanlar veya devre mülkler satın alarak, sezonluk kiralaya verebilirsiniz. Güzelliğiyle büyüleyen mekanları tercih ederseniz, daha kârlı çıkabilirsiniz.

Kural6- Kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunun; Ünlülerle tanışabileceğiniz kültürel etkinlikler ya da sportif faaliyetler pratik olarak ürünlerinizin ya da kendinizin reklamını yapmanız anlamına gelebilir.

Bunun en iyi yanı ise, çok büyük paralar ödemek zorunda kalmamanız. Ünlüler kendi arkadaşları arasında da ürünlerinizin reklamını yapacağından bu çalışmalarınızın size dönüşü yüksek olacaktır. Herkes para vermeden sahip olduğu şeyleri sever. Koşulları avantajlı hale çevirmeye çalışın.

Kural7- Bayan girişimciyseniz erkek gibi davranmayın; Günümüzde hala erkek egemenliği mevcut ve bir çok şirketin başında erkek patron bulunmakta. Bayansanız eğer, para kazanmak için erkek gibi olmanıza, onlar gibi davranmanıza gerek yok. Uzmanlar zaten iş dünyasında kadınların erkeklerden daha başarılı olduğunu söylüyorlar.  Kadınlar ilişki kurmada, içgüdüleriyle hareket etmede ve geleneklere uygun yaklaşımlar sergilemede çok daha başarılılar.

Önemli olan, iş dünyasındaki gelişmeleri takip etmek, karşılaştığınız sorunlarla baş etmesini bilmek ve cesur olmak. Bunları yapabilmek için erkek olmaya ihtiyacınız yok. Bu tamamen sizin kişiliğinizin gücüne bağlı…

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER