2.8 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

25 Bin Cep Telefonu Kullanarak Otomobil Yaptı

Geri dönüşüm ve çevre; kaçımız umursuyoruz? Oysa atıkların değerlendirilmesi, hem temiz bir çevre hem de geri dönüşüm anlamında o kadar önemli ki. Çevre ve geri dönüşüme duyarlılık anlamında örnek teşkil edecek bir sanatçıyı makalemize taşımak istiyoruz; Lin Shih-Pao. Tayvanlı bir sanatçı olan Lin Shih-Pao, geri dönüşüme dikkat çekmek amacıyla 25 bin kullanılamaz haldeki cep telefonuyla otomobil yaptı.

Tayvanlı sanatçı 25 bin cep telefon kullanarak bir otomobil yaptı. Amaç bu sıra dışı modern sanat yapıtıyla çevre bilinci oluşturmak. 4 ay çalıştı, ortaya bu sıra dışı sanat eseri çıktı. Kullanılmış ve atılmış cep telefonlarını kullanarak gerçek boyutlarda bir otomobil yaptı. Bunun için de tam 25 bin cep telefonu kullandı. 53 yaşındaki sanatçı dünyayı dolaşarak eski ve atılmış cep telefonlarını topladı. Cep telefonlarını otomobil şeklindeki tahta çerçeveye yapıştırdı.

“Geri dönüştürülmüş modern sanat”

Amacının bir çöp yığınının dönüştürülerek modern sanat eseri olabileceğini göstermek olduğunu belirten sanatçı, “Bu, geri dönüştürülmüş birinci sınıf çöpten yapılan modern bir sanat. Bir heykel gibi yavaş yavaş işlendi. Bunu 4 ay boyunca işledim. Bu parçayla sanatın gelenekselden moderne dönüşünümü görebilirsiniz” dedi.2 ton ağırlığında

Yapıt, yaklaşık 2 ton ağırlığında. Bunun bir buçuk tonunu cep telefonları oluşturuyor. Lin, okuduğu lisede sergilediği yapıtını satmayı düşünmüyor.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER