23 C
New York kenti
Pazar, Mayıs 28, 2023

2021 Makyaj Trendleri Nelerdir?

2021 makyaj trendleri önceli yıllardan derin hatlarla ayrılıyor. Makyajda yılın en öne çıkan trendleri yazımızın devamında yer alıyor.

2021 Makyaj Trendleri

Yüzünüzde çarpıcı ve cesur dokunuşlar yapmanızı sağlayacak 2021 makyaj trendleri, bulunduğunuz ortamda yüz tipinize göre göz alıcı bir güzelliğin ortaya çıkmasına önemli katkılar sunabilir. Geçmiş yıllarda da sıklıkla tercih edilen makyaj stillerinin yanı sıra, bazıları son aylarda daha popüler olan uygulamalarda 2021’in makyaj stilleri arasında yer alıyor.

Cesur ve Çarpıcı Dokunuşlarla 2021 Makyaj Trendleri

Daha güzel bir görünüme sahip olmak ve farkınızı hissettirecek uygulamalar yapmak istiyorsanız, aşağıda yer alan trend uygulamaları kullanabilirsiniz.

Büyük Gözler

Aslında makyaj tipine göre her dönemin trendlerinden biri olan büyük gözler, 2020 ve 2021 yılında daha fazla benimsenmeye başladı. Geçmiş yılların çekik göz modasından kurtulmak isteyenlerin önemli tercihleri arasındaki büyük gözler, doğru kaş ve dudak makyajı ile baş döndürücü bir güzellik sunuyor.

Parlak Gözler ve Dudaklar

Nötr renkler ile yapılan makyajlarda öne çıkan parlak gözler ve dudaklar, 2021 makyaj trendleri arasında boy göstermeye başladı. Özellikle toplu saç stilleri ile harika bir görüntü sunan uygulamalar, elmacık kemikleri ile bütünleşerek makyajın ciddiyet kazanmasına yardımcı oluyor.

Simler ve highlighterler ile tasarlayacağınız göz makyajını turuncu ve kırmızı ruj ile dudaklarınızda tamamlamanız, trendin can alıcı güzelliğini yakalamanıza yardımcı olacak seçenekler arasında bulunuyor.

Kristal göz makyajı da 2021’in makyaj trendleri arasında yer alıyor. Ancak kristal göz makyajını gündelik olarak değerlendirmek yerine, özel günler için değerlendirmek daha mantıklı duruyor. Gündelik makyajlar için ağır kaçabilecek bu göz makyajı, sıradanlığın ötesine geçmek isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor.

Renkli Grafik Eyeliner

2021 makyaj trendleri arasında, gözler daha fazla öne çıkıyor. Yılın trendini yakalamak için tercih edebileceğiniz bir başka stil ise, renkli grafiker eyeliner olarak dikkat çekiyor.

Gündelik makyajlarda tercih edebileceğiniz bu göz makyajını, rahatlıkla özel gün ve geceler için de tercih edebilirsiniz. Bu seneyle birlikte önümüzdeki yıllarda da daha sık karşılaşacağımız renkli grafik eyeliner modellerinin, makyaj ve yüz tipine uygun birçok farklı uygulama şekli bulunuyor. Bu sayede kendi yüz tipinize uygun olan bir seçim yapmak kolaylaşırken, bu göz detayının güzelliğinize de çok şey katacağı kesin gibi duruyor.

2021 Makyaj Trendleri : Yukarı Taranmış Kaşlar

Yeni makyaj trendleri arasında yer alan bir başka değişim ise, geçmişte görmeye fazla alışık olmadığımız yukarı taranmış kaşlardır. Koyu maskaralar yerine renkli ve şeffaf kaş maskaraları ile uygulanan detay, bütünleştirici yapısıyla genel makyaja ciddi katkılar sunuyor. Özellikle üçgen ve sivri yüz hatlarına sahip olanlarda daha çekici bir görüntüyü mümkün kılan taranmış saçlar, küçük gözlü kadınlara ayrı bir cazibe katıyor.

Renkli Kirpikler

Kusursuz bir makyaja sahip olmak için, önceliğiniz kusursuz bir göz makyajı olmalı. Bunu kaş ve kirpikleri de en iyi şekilde dahil ederek bütün halinde yapabilmek biraz zorlayıcı olsa da sonuca ulaştığınız zaman, muhteşem bir görüntü yakalayabilirsiniz. 2021 makyaj stilleri arasında özellikle mor renklerin hâkim yapısı, eskinin göz makyaj modasını yeniden getirdi diyebiliriz.

Ancak doğrudan gözlerde mor renkler kullanmak yerine kirpiklerinize yapacağınız dokunuşlar, cesaret isteyen bir makyaj yapmanızı sağlayabilir. Bunun için sadece kirpiklerinizi mor renkli maskaralar ile zenginleştirecek dokunuşlar yaparak öne çıkarabilirsiniz.

Turuncu ve Kırmızı Dudaklar

Parlak göz ve dudakların yanı sıra turuncu veya koyu kırmızı rujlar, 2021 yılının tercih edilen dudak makyajları arasında yer alıyor. Parlatıcılar ile zarafet akan bir makyaj için, özellikle canlı renkler giymeyi seviyorsanız ruj seçiminizi bu yönde yapabilirsiniz.

Bunların yanı sıra saçlarınıza biraz ıslaklık kazandırmanız, 2021 makyaj trendlerinin hepsiyle uyum sağlayabilecek öneriler arasında bulunuyor. Islak bir görüntü sunan saçların özellikle aşırı parlak makyaj uygulamaları ile uyumu, sıradanlıktan çıkmak isteyenlerinde tercihlerinden biridir.

2021 yılı makyaj trendleri yazımızın ardından “Kadın” kategorimizdeki diğer güzellik önerilerimizi de incelemelisiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version