-14.7 C
New York kenti
Cumartesi, Şubat 4, 2023

Yıldızı Parlayacak Beş Meslek

İşsizlik oranı yüksek olunca, insanlar hangi mesleği seçmeleri gerektiği konusunda tereddütlere düşüyorlar. En önemli sorun ise eğitim aldıkları alanda kolay iş bulup bulamayacakları. Popüler meslekler ise, yıldan yıla değişiyor. Hizmet alanını genişletemeyen meslek gruplarının parlayan yıldızları kısa sürede sönüyor. Bu yüzden de hangi mesleği seçmek konusunda karar vermek oldukça güçleşiyor. Özellikle genç insanların üzerinde kafa yordukları en önemli mesele meslek seçimi haline gelmiş durumda.

Meslek seçiminde dikkat edilecek en önemli husus, mesleğin gelecek vaad edip etmediği. Meslek seçimi yapılmadan önce, mesleklerin şu anki durumu ile ileride ne olacağının çok iyi araştırılması gerekiyor. Sağlam bir araştırma yapabilmek için de meslek hakkındaki doğru verilerin kullanılması şart.

Merak edenler ve ilgilenenler için rehber olması açısından yıldızı parlayacak mesleklerden bazılarını paylaşmak istiyoruz. Meslek seçimi yapacak olanlara ve meslek seçiminde zorlananlara faydası olacağını umuyoruz…

– Oyun geliştirici

Patlayan şekerler, kızgınca uçan kuşlar ve daha niceleri! Özellikle konsolların ve mobil cihazların popülaritesinin artmasıyla birlikte bize çok basit ve eğlenceli gelen oyunların da yaygınlaştığını görüyoruz. Ancak işin arka kısmında çok büyük bir ekonomi ve haliyle iş imkanları da bulunuyor. Uzmanlara göre bu yıl bu meslek çok parlayacak!

– SEO Uzmanı

Diyelim ki bir web siteniz var ve arama motorlarında yapılan aramalarda üst sıralarda çıkmasını istiyorsunuz. Bu artık günümüzde bir uzmanlık alanı ve özellikle Google’da üst sıralarda yer almak bazı taktikler gerekiyor.

Bu taktikler ise günümüzde firmaların olmazsa olmaz ihtiyaçlarınan biri! O yüzden de iyi bir SEO uzmanını işe alıp onun fikirlerinden yararlanıyorlar!

– Sosyal medya uzmanı

Evet belki de son birkaç yılın en gözde mesleklerinden biri sosyal medya uzmanlığı. Her gün kullandığımız sosyal ağların, firmalara olan katkısını artıran bu mesleğin de artık kuralları yavaş yavaş değişiyor. Dijitalde var olan her firmanın bir sosyal medya uzmanına ihtiyacı var!

– CG Artist

Evet isminin pek havalı olduğunu biz de biliyoruz. Uzmanlara göre, CG artist, yani 3D ve animasyon modelleme işi önümüzdeki dönemde en çok parlayacak mesleklerden biri. Televizyon dünyasından internet dünyasına kadar çok geniş bir yelpazede iş imkanı sunan bu zevkli meslek aynı zamanda zevkli ürünler de çıkartıyor.

– Dijital fotoğrafçı

Eğer birkaç kedi veya sokak fotoğrafı çekerek, profil fotoğrafınızı daha çekici hale getirerek fotoğrafçı olabileceğinizi düşünüyorsanız, belki de hiç haksız sayılmazsınız! Tabii ki işin püf noktalarını iyice öğrenerek. Gelişen dijital dünyada fotoğraf özellikle ayrı bir önem kazanıyor ve şirketlerin kendilerine özel dijital fotoğrafçı arayışları günden güne artıyor.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER