7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

2013 Yazı Gözde Saç Modelleri

117bc2c7f1f369192aac4c9dc99713a37_1975cda5944acef4f08069a8989b1eae_22013 yılı saç modelleri de saç renkleri ve kıyafetler gibi hareketli ve renkli olacak. Bu yazın saç modellerinin en dikkat çeken tarafı saçların uzun olması. Trend modeller ise uzun saça uyarlanabilecek dağınık, hareketli dalgalı, ortadan ayrılmış dağınık modeller, nostalji topuzlar, ıslak görünümlü modeller olacak.

Eğer şık, bakımlı ve stil sahibi olmayı seviyor ve modayı yakından takip ediyorsanız işte sizler için derlediklerimiz…

– Islak Model; Islak görünümlü saçlar, 2012 yılında en gözde saç modellerinden biriydi. 2013 yılında da bir farkla yine gözde saç modellerinden olacak. Saçların ön kısmı jöle ile ıslatılıp geriye doğru taranacak. Saçların diğer kısımları kuru ve özgür kalacak. Seksenli yıllarda buna benzer modellerin moda olduğu bu saç stili bu yaz hanımların en çok tercih edeceği modellerden olacak.

– Dağınık Saçlar; 2013 yazında her her yerde yataktan yeni kalmış izlenimi veren hanımlara rastlayabilirsiniz. Çünkü dağınık ve özgür bırakılmış saçlar bu yılın en gözde yaz modeli olacak. Hanımların hiç zahmet çekmeden saçlarında kullanacakları dağınık model, kolaylığı açısından da tercih sebebi olabilir. Hiç kendinizi yormadan uzun saçlarınıza vereceğiniz dağınık havayla siz de yeni stilinizi yaratabilirsiniz.

– 60’lı Yılların Saç Modeline Yeni Trend; 2013’ün en moda olacak saçlarından biri de, altmışlardan kalma bir modelin yeni yorumu. Bu saç modelinde krepeler saçların üstüne doğru yükseltiliyor. Saç, sağ veya sol yandan saçak biçimiyle önden alın bölgesi kapanacak biçimde getirilip, tek tarafta gösterişli bir tokayla tutturuluyor. Saç arkası düz biçimde aşağıya sarkıtılıyor ancak iki yandan birer tutam alınıp, arka ortada küçük bir toka vasıtasıyla birleştiriliyor. Dilediğiniz gibi dağınıklığı bu modelde de kullanabilirsiniz.

– Alnı Kapatan Saçlar; Bu modele sahip olabilmek için öncelikle saçlarınızı düzleştirmeniz gerekiyor. Düzleştirme işlemi uyguladıktan sonra, saçınızı bir yandan diğer yana doğru ayırarak, alın bölgesini neredeyse tamamen kapatın. Daha sonra saçınızı bol biçimde toplayabilirsiniz.

– Özensiz Dağınık Topuzlar; Geçen yılın balerin topuzlarının aksine bu yıl topuzlar enseye doğru aşağıya iniyor. Ancak topuzlar, düzgün ve muntazam olmayacak. Evden çıkarken öylesine toplanmış havası veren dağınık topuzlar kullanılacak.

– Ortadan Ayrık Saçlar; Bu yıl saçları yanlardan ayırmak yerine ortadan ayırarak model vermek en gözde trendlerden olacak. İster uzun saçlarınızı ortadan ayırır dağınık kullanırsınız, ister hafif dalga vererek at kuyruğu yapabilir ya da maşa ile tutturabilirsiniz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER