11 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

15 Dakikada Bakımlı Tırnaklar

saglikli-tirnaklar-600x250Özellikle çalışan kadınlar için zaman çok önemli. Bazen bir dakikanın bile hesabını yapmak zorunda kalırlar. Ancak, çalışma hayatında kariyerlerinin gereği olarak bakımlı görünmek zorunluluğu da vardır.

Neyse ki, zamanla yarışanlara, insan içine çıkacak bakımı sağlayan yöntemler var. 15 dakika gibi kısa bir sürede bakımlı ve güzel görünümlü tırnaklara sahip olmak çok kolay. Nasıl mı?

– İşe tırnaklarınızın içini temizlemekten başlayın ve tırnaklarınızın diplerine de bir parça krem sürün. Vaktiniz darsa, çok özen gösteremeyeceğinizden koyu renk oje kullanmayın. Çünkü koyu renk oje, her türlü kusuru ortaya çıkarır. Bunun yerine bir parlatıcı ya da açık renkli oje tercih etmelisiniz. Açık pembe acele işlerde en idealidir.

– Oje tercihiniz hangi renkten yana olursa olsun, tek kat sürün. Tek kattan fazla sürerseniz ojeniz daha geç kurur. Eğer daha da çabuk kurumasını istiyorsanız, ellerinizi 30 saniye kadar buz gibi suda bekletip çıkarın.

– Çalışan bir kadın, her zaman herşeye hazırlıklı olması gerektiğini bilmelidir. Örneğin, bir gün önce manikür yaptırırken sürdükleri bordo renkli ojenizin sabah kalktığınızda bozulmuş, çatlamış yada görünümünün herhangi bir şekilde bozulmuş olduğunu görebilirsiniz. Üstelik evde de aseton kalmamış olabilir. Panik yok! Böyle bir durumda, herhangi bir ojeyi tırnaklarınıza tek kat sürüp hemen silerseniz, alttaki oje de silinir.

– Ojelerinizin tırnaklarınızda daha çekici durmasını istiyorsanız, yumuşak bir tırnak törpüsüyle tırnaklarınızın üstünü törpüleyin. Bu işlem sonucunda, tırnaklarınız bir kaç gün, üzerlerinde şeffaf bir oje varmış görünümüne kavuşacaklardır. Ancak, haftada bir kereden fazla törpülememeye özen gösterin. Aksi taktirde, tırnaklarınıza zarar vermiş olursunuz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER