-14.7 C
New York kenti
Cumartesi, Şubat 4, 2023

10 Maddeyle Burçların Eğlenceli Yorumları

10 maddede burçları tanımaya ne dersiniz? Eğer burçlara ilginiz varsa bu makale çok ilginizi çekecek. Çünkü burçlar hakkında bilmediklerinizi eğlenceli cümlelerle öğrenme fırsatınız olacak. Burçlara inanan ve burçları araştırmayı sevenleri makalemizi okumaya davet ediyoruz.

İşte 10 maddede burçlar…

10 Maddeyle Koç Burcu!

1- ”Önce ben” diyen Koç burcu için bağımsızlık William Wallace kadar önemlidir. Bir bakmışsınız tüm arkadaşlarını ardından sürükleyerek baharın gelişini tek başına dans ederek kutluyor.

2- Bir Koç’u bekletmeyi düşünüyorsan iki kere düşünmelisin çünkü o “ben neden annemin karnında dokuz ay 10 gün durdum” diye annesine bile ara sıra atarlanabilir.

3- “Bugün çok mutluyummm” diye asla Koç burcuna mensup bir arkadaşınızı aramayın çünkü onun asli görevi eksiklikleri takip edip ”amaa burası olmamış canım” demektir.

4- Ateş grubu burcu olan Koç’ları kızdırmaktansa bir matador gibi elinize muleta alıp boğanın karşısına geçmeyi yeğleyebilirsiniz.

5- Heyecanı ve hevesi saç tellerine kadar işleyen Koç, sık sık aynanın karşısına geçerek kendine sevgi sözcükleri söyler ve ”ay bugün de ne kadar güzelim ben” deyip günde 2250 selfie çekip sosyal medyada paylaşmaktan hiç çekinmez.

6- Vahşiğiyle bir aslanı yakalayabilecek gücü kendinde bulur da ‘amaaan’ şimdi onunla mı uğraşacağım, o benim peşimden koşsun diyebilir.

7- Çabuk sinirlenmesiyle meşhur Koç’larla aynı evi paylaşıyorsanız, onu, evin çeşitli odalarında yüksek sesle kendi kendine söylenip kavga ederken bulabilirsiniz.

8- Mars’ın haşin çocuğu Koç’ların seksüel enerjileri mart kedilerine taş çıkarır.

9- Pire için yorgan yakan, kibir en sevdiğim günahtır diyen Koç’lar yangına su ile değil körükle gitmeyi tercih eder. Körüğü eline almış koşturan Koç giderken de ”çek bir fotoğraf, bak nasıl haklı çıkacağım” pozu vermekten de kendini alamaz.

10- Düşünüyorum o halde varım diyen Descartes’e tepki olarak doğan Koç’lar düşüncesizlikleriyle Guinness rekorlar kitabına girmeye adaydırlar.

10 Maddeyle Boğa Burcu

1- Venüs’ün aşk kokulu Boğa insanları ”benim” demekten hiç yorulmazlar. Yoruldukları tek zaman ”benim”den başka konuşmak zorunda kaldıkları zamanlardır…

2- Hayat mottosu muhalefet olmak olan Boğa’lar, sizi emin olduğunuz konularda bile tereddütte düşürebilirler.

3- Bir boğa insanına aşıksanız artık tamamen o benim sahibim gözüyle bakabilirsiniz. Eğer bakmazsanız, onu elinde kırbacıyla sizi yola getirirken bulabilirsiniz.

4- Damak tatlarına her şeyden çok daha fazla düşkün olan Boğa’lar gözlerini kırpmadan bir boğayı bile ekmeksiz yiyebilirler.

5- Hep daha fazlası deyip aç gözlülükte sınır tanımayan Boğa’ların emeklilik hayallerinde Kamboçya’da bir ada satın alıp, Adolf Hitler gibi gelen tüm arkadaşlarına selam verme isteği yatıyordur.

6- Dik başlılıkları yüzünden annelerinden en çok terliği yiyen Boğa burcu insanıyla münakaşaya girmektense ağzımıza bez sokup, suratımıza bir kova su yemeyi tercih edebiliriz.

7- Azimleriyle insanı sinir hastası edecek kapasiteye sahip Boğa’larla yarışmak, uçağa pistte kafa tutmakla eşdeğerdir.

8- Sabrın sonu selamet sözünün kitlelere ulaşmasının en büyük yardımcısı olan Boğa burcu insanları sabırlarıyla bir taşı bile ortadan ikiye çatlatabilirler.

9- “Cebinde akrep var” sözü Boğa burcu insanları için söylenmiş olup onların en büyük keyfi evlerinin çekmecelerinde biriktirdikleri tapularına bakıp kahvelerini yudumlamaktır.

10- Mağrurluklarını hiç söylemesek daha iyi olur.

10 Maddeyle İkizler Burcu

1- Hava grubu burcu olan ikizler insanı, mantıksal yaklaşımlarıyla evrenin formülünü çözmeye adaydırlar.

2- Değişken deyince akla ilk gelen burç olan ikizler burcu insanına bir ip verin ve asla onun ipiyle kuyuya inmeyin.

3- Hazır cevap ikizler burcu insanıyla ilişkiniz siz isteseniz de istemeseniz de bir süre sonra usta çırak ilişkisine dönecektir.

4- Dağınık fikirlilik konusunda master yapmış ikizlere asla 2+2 kaç eder diye bile sormayın. Alacağınız cevap karşısında 2+2 toplamının 5 olduğuna sizi inandıracaklardır.

5- Pırıl pırıl zekalarıyla hemen fark edilen ikizler burcu insanları farkındalıklarının o kadar farkındadır ki onlar için Bukalemun benzetmesi yapsanız bile gülüp geçebilirler.

6- Maceracı ruh ikizler burcu insanı için maceranın ta kendisi fikirleri arasında sörf yapmaktır.

7- Özgür Willy’e rakip ikizler burcu insanı için deyim yerindeyse kafa nereye, biz oraya benzetmesini yapmak mümkündür.

8- Uyumluluklarıyla size ”aa ne kadarda uyumlu bir insan” izlenimi yaratsa da 30 saniye sonra uyum sağladığı planı değişen istekleriyle sizin burnunuzdan getirebilir.

9- İkizler burcu insanının anahtar sözcüğü ”bence” olduğu için sizin bildiklerinizin onun karşısında hiçbir önemi yoktur. Çünkü, …bence diye başlayan cümlelerinin sonunu görmek istemek, sonsuza kadar sayı saymakla eşdeğerdir.

10- Her ortama ayak uyduran, sohbet delisi ikizler burcu insanının en büyük sporu çene egzersizidir.

10 Maddeyle Aslan burcu

1- Güneşin hırslı çocuğu Aslan burcu insanlarının hırsları güneşin yakıcı sıcaklığı kadar keskindir.

2- Dramatik yapıları sayesinde Oscar’ı Leonardo’dan daha çok hak eden Aslan burcu insanları, yaratıcı fikirleriyle olağan giden her şeyi tersine çevirip farklı bir dünya yaratmaya bayılırlar.

3- Gururları içtikleri sudan daha değerli olan Aslan burcu insanını tanımaya başladığınız anda onun göbek adının “gurur” olduğunu düşünebilirsiniz.

4- Kendilerini övmekten asla vazgeçmeyen, pohpohlanmayı çok seven Aslanlar için can boğazdan değil, can övünmekten ve pohpohlanmaktan gelir diyebilirsiniz.

5- Gösterişe bayılan Aslan burcu insanının hayalleri hep maddeden geçer. Lüks hayat onların isteklerinin olmazsa olmazıdır.

6- Aslan burcu insanları idealleriyle trend topic olmaya adaydır.

7- Cebinde akrep olmayan, bir aslan edasıyla babacan tavrını her yerde belli eden aslanların kasaları yastıklarının altıdır.

8- Aslan burcuyla beraberseniz ve onun kibriyle karşı karşıyaysanız! Ona Ajda Pekkan’dan “Palavra” şarkısını gönderebilirsiniz.

9- Her şeyi ben bilirim, kontrol bende demekten hiç yorulmayan Aslanlar burcu insanlarına özel günlük terapi merkezleri açılsa yeridir…

10- Görünüşlerinden Aslan burçlarını tanımak, bir aslanı Serengeti çölünde görmekten farksızdır. Kalabalıklar içinde parlayan bir yıldız gibidirler…

10 Maddeyle Terazi Burcu

1- Aşkın gezeni Venüs’ün eğlenceli çocuğu Terazi burcu insanına aşıksanız sosyal medyada onunla beraber bol bol aşk dolu fotoğraflarınızı görmeye hazır olun.

2- Arkasına bakmadan, acımasızca hemen sizinle küsen biri varsa Terazi burcu insanıyla karşı karşıya olabilirsiniz.

3- ‘Canım, tatlım bugün nasılsın, seni çok özledim’ diye içten bir konuşma yapıyorsanız ve bu bir Terazi kişisiyse sadece ‘iyi’ yanıtını almaya alışık olmalısınız. Çünkü onlar soğuk duruşlarıyla Antartika’da yaşasalar hemen uyum sağlarlar.

4- Terazi burcu insanları her türlü ortamda denge vazifesini göğüsleyen kişilerdir.

5- Bazen Terazi burcu insanlarını neşelendirmek öyle zordur ki ‘ne yapsam, gülmüyor yüzün’ demek yerine onları bir süre yalnız bırakmanız tavsiye olunur.

6- Plan yapar, uyum sağlar ama kararsızlıklarıyla sizi çileden çıkarabilirler.

7- Terazi burcu insanları sağ gösterip sol vurarak insanları şaşırtma konusunda çok beceriklidirler.

8- Bir Terazi burcu insanıyla birlikteyseniz birlikte iş birliği yapmaya hazır olun çünkü onlar birlik olma konusunda vizesiz seyahat hakkını en çok hak edenlerdir.

9- Terazi burcu insanları küsmeyi çok severde, küs kalmaya dayanamaz, hep işlerin sonunda barış sağlamayı isterler.

10- Arı gibi benzetmesini hakkıyla yerine getiren burç olan Terazi insanları aktif hayatlarıyla kendilerine “bu insanlar hiç mi yorulmaz” dedirtebilirler.

10 Maddeyle Başak Burcu

1- Başak burcu insanları eleştirel yaklaşımlarını biraz abartıp pireyi deve yapma konusunda üstattırlar.

2- Bir Başak burcunun evine davetliyseniz dezenfekte olup onun evine gitmenizi tavsiye ederiz. Zira tertemiz evleri ve titiz yaklaşımlarıyla kendinizi çöpten çıkmış gibi hissedebilirsiniz.

3- Bir konuyu büyütmede usta olan Başak burcu insanları 3 dakikada anlatabilecekleri bir hikayeyi en az 15 dakika anlatma potansiyeline sahiptirler.

4- Detay deyince akla ilk gelen burç olan Başak’ların analiz kabiliyeti en iyi bahis analizi yapan sitelere taş çıkartır.

5- Başak burcu insanları bilgin tavırlarıyla ortamda en çok konuşma hakkını kendinde görür.

6- “Dön de aynaya sen kendine bak!” demek istediğimiz insan grubuna nail olan Başak burcu insanları için eleştirmek su gibi doğal bir ihtiyaçtır.

7- Toprak grubunun merhametli Başak’ları için konuşur da konuşur… Ondan bir kötülük gelmez diyebilirsiniz.

8- Başak burcu insanları ‘her şey kusursuz olmalı’ sözü için doğmuştur.

9- Aşıksanız ve bu kişi Başak burcuysa onun şüpheci yaklaşımlarına daha ilk günden hazır olmalısınız.

10 Seksiliklerini titizliklerine borçlu olan Başak burcu insanını kullandığı parfümünden bile hemen tanıyabilirsiniz.

10 Maddeyle Akrep Burcu

1- Kıskançlık konusunda Speddy Gonzales’le yarışabilecek potansiyele sahiptirler. Onlardan kaçmaya devam ettikçe asla sizin peşinizi bırakmayacaklardır.

2- Kendilerini anlatarak karşılarındakini etkileme konusunda alanlarında ordinaryüs olmaya adaydırlar.

3- Kindar olmalarıyla meşhur Akrep burcu insanları dünyanın en kindar hayvanı olarak bilinen gelincikle yarışabilirler.

4- Değişken ruh halleriyle başa çıkılması zor insanlar olan Akrepleri böyle değiştikleri durumlarda kendi hallerine bırakmak en doğru çözümdür.

5- Kendinizle gurur duyduğunuz herhangi bir şeyi paylaşmak için Akrep insanıyla iletişime geçiyorsanız onun küçümseyici konuşmalarına hazır olmalısınız çünkü onlar ‘küçük dağları ben yarattım’ edasıyla konuşmaktan vazgeçmez.

6- Seksüel enerjilerini tutkulu aşık olmalarından alan Akrep insanını her ortamda 100 metre öteden tanıyabilirsiniz.

7- Akrep burcu insanıyla bir randevunuz varsa dikkatli olun çünkü sizinle selamlamadan önce yapacağı ilk şey sizi baştan aşağı süzüp, incelemek olacaktır.

8- Herhangi bir konu hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız Akrep burcu bir tanıdığınızı aramanız yeterli olacaktır çünkü onlar araştırmacı tavırlarıyla sizi mutlaka doğru bilgiye götürürler.

9- Becerikli olmalarıyla, her şeyi ben bilirimi zaman zaman karıştırsalar da yapmak istedikleri bir şeyi yapana kadar asla vazgeçmeyeceklerdir.

10-İğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batır sözüne tepki olarak doğan Akrep burcu insanın iğnesi her daim size batırmak için cebinde olacaktır.

10 Maddeyle Yay Burcu

1- Saman alevi gibi olan Yay burcu insanlarının sinirlenme ve sakinleşme süreleri arasında çok bir zaman farkı yoktur. “Yine kızdı cancağzım, şimdi geçer…” deyin ve onların üzerine gitmeyin.

2- Yay burcunun özgürlüğünü elinden almaya kalkarsanız uzayın derinliklerine gitmek için poponuza tekme yemeye hazırlıklı olun.

3- Yay burçlarının hayat mottoları dürüstlük ve doğruluktur.

4- Aktiflik sözcüğü Jüpiter’in ateşli çocukları Yaylar için yaratılmıştır diyebilirsiniz.

5- Her konuya anlayışla yaklaşan fakat bir süre sonra sinirlerine hakim olmakta zorlanan Yayların saçları belli etmeseler de elektrik akımına kapılmış gibi diken diken olabilir. Sizlere tavsiyem, onları fazla anlayışlı buluyorum her sıkıntımı anlatırım diye düşünmeyin…

6- Sabırsızlıklarıyla meşhur Yaylar, hep sonuç odaklı çalışıp en son söyleyecekleri şeyi ilk başta söyleyerek sizi şoke edebilirler. Onlar için ayrıntıların pek bir önemi yoktur.

7- Yay burcu insanlarının olayları abartma seviyesi, bir karınca yuvasını Everest’e benzetebilecek kadar büyüktür…

8- “Aynı nehirde iki kez yıkanılmaz” diyen Herakleitos gibi derin düşüncelere sahip oldukları konusunda bütün Yaylar hemfikir olsa da, “Deli gibi sevmek ruhumuzda var!”diyen Müslüm Gürses’li ağlamalı şarkılardan da vazgeçemezler.

9- Yay burçlarının kendilerine olan düşkünlüklerini, dış görünüşlerinin temiz ve şık olmasından anlayabilirsiniz.

10- Yay burcu insanlarına attığınız her ödemeli çağrı size arama olarak geri dönecektir çünkü onlar cömertlikleriyle anılmaya bayılırlar.

10 Maddeyle Oğlak Burcu

1- Oğlak burçları hayatlarındaki her şey üzerinde otorite kurmaya bayılırlar.

2- “Keçi inadı var bunda, keçi gibi inatçı!” dediğiniz her insan Oğlak burcu çıkabilir. Çünkü onlar inatçılıklarıyla insanı zıvanadan çıkartabilecek özelliğe sahiptirler.

3- “Tatlım sen sus, şu an egonla konuşuyorum, lütfen biraz nefes al, dinlen…” diyebileceğiniz kadar egosu yüksek bir burçtur.

4- Oğlak burcu insanı o kadar dikkatlidir ki dart tahtası onlar için yaratılmıştır. Dikkatli atışları sayesinde birinciliği zaten oynamadan kazanmışlardır.

5- Affetme duygusuna o kadar yabancıdırlar ki affetme duygusunu üzerine yeniden düşünmenize neden olurlar. Hayatları affetmedikleri insanlarla doludur denilebilir.

6- Duygusal zekalarından öte her şeye mantık olarak yaklaşan Oğlak burcu insanları için duygular mantıktan sonra gelir.

7- Oğlak burcu insanları için dakiklik çok önemlidir. Eğer üç dakika yirmi yedi saniye sonra oradayım diyen biriyle karşı karşıyaysanız muhtemelen bir Oğlak burcuyla buluşmak üzeresiniz.

8- Oğlak burcu insanlarının kendileri, çalışma ortamları, kıyafetleri her zaman mis gibi kokar. Çünkü onlar için titizlik her şeydir.

9- Hırslı olmalarıyla, ben yaparım demeleriyle hep bir adım önde yürümeyi seven Oğlaklar için “aldı başını yine gidiyor, bizi arkasında unuttu” diyebilirsiniz.

10- Sorumluluk deyince akla ilk gelen burç olan Oğlaklara bir iş verin ve gerisini düşünmeyin. Çünkü o, sorumluluk bilinciyle işleri yoluna sokacaktır.

10 Maddeyle Kova Burcu

1- Hava grubunun değişken burcu olan Kova burcu insanları için İzmir benzetmesini yapmak mümkündür. Zira İzmir’in havasına da kızına da güven olmaz derler.

2- Kova burcu insanlarının mantıklı yaklaşımları insana gına getirecek cinstendir.

3- Radikal fikirleriyle ve kararları karşısında ‘delirmişsin sen’ deseniz de o yine bildiğini okuyacaktır.

4- ‘Ben kendime yeterim, kimseye ihtiyacım yok benim’ gibi sözler işitiyorsanız Kova burcu kişisiyle karşı karşıya olabilirsiniz.

5- Kova burcu insanlarının en iyi dostu aynalardır. Çünkü onlar aynanın karşısına geçip kendilerine olan sevgilerini anlatmaya bayılırlar.

6- Kova burcu insanlarının yanakları çabuk kızarır çünkü serde utangaçlık vardır.

7- Ani sinir patlamalarıyla bizleri şaşırtsalar da bir o kadar da affedicidirler.

8- Kova burcu insanları çok fedakardır ama onlar fedadan kar sağlayan insanlar değildir.

9- Tanısan seversin türü insanlar olan Kova burcu insanları için genellikle ilk izlenimimiz onların mesafeli ve soğuk kişiler olduğudur.

10- Bir Kova burcuyla beraberseniz en az heyecan duymanız gereken aktivitenin bungee jumping olduğunu şimdiden kabul etmelisiniz. Güvenli alan takıntısı olan burçların en başında Kova vardır…

10 Maddeyle Yengeç Burcu

1- Kurban rolüne girmeyi en çok seven burç olan yengeç insanları her konuda kendilerini feda etmeye hazırdırlar.

2- Su grubunun duygusal üyesi olan yengeç burcu insanları için ”Sezercik” filmleri vazgeçilmezdir.

3- Güçlü hafızalarıyla geçmişi mıh gibi akıllarında tutan bir yengeç burcuna aşıksanız onunla sakın geçmişe dair küçük hesaplaşmalara girmeyin. Duyduklarınız karşısında hayrete düşüp bir daha kendinizi toparlayamayabilirsiniz.

4- Minik bir yavru kedi kadar uysal olan yengeç burcu insanına ihanet ediyorsan eğer halatını kaç boğum yapacağına kendin karar vermelisin.

5- Düşünceler aleminin kralı olan yengeç burcu insanlarına düşün düşün nedir işin sorusunu sorduk cevap olarak düşünmek yanıtını aldık.

6- Kuvvetli ve dirayetli olmalarıyla ön plana çıkan yengeç burcu insanlarına içinizden geldiği gibi ağlayabilirsiniz, zira onlar sizinle beraber ağlayarak
diren mottosunu hayatınıza aşılayacaklardır.

7- Sezgileriyle hareket etmeye anne karnında başlayan yengeç insanları için ”şeytanın aklına gelmeyen onun aklına gelir” benzetmesini yapmak mümkündür.

8- Sempatiklikleri vucut dillerine yansıyan yengeç burcu dans ortamlarının vazgeçilmez partnedir.

9- Alınganlıkları ve insanı çileden çıkaran tripleri için maddi destek alsalar dünyanın en zengin insanları arasına girmeye hak kazanırlar.

10- Çoğunlukla negatif bakış açıları yüzünden insanı çileden çıkarsalarda o pamuk gibi kalplerinde bir anne merhametini olduğunu asla unutmayın.

10 Maddeyle Balık Burcu

1- Su grubunun değişken burcu Balık insanlarına güvenmek bir hayli zordur. Çünkü bir dedikleri diğer dediklerini tutmaz.

2- Kötümser bakış açılarıyla en çok kendilerine kızmakta kupa almaya adaydırlar.

3- Üşengeçlikleriyle bir insanı çileden çıkartacak potansiyele sahiptirler.

4- “Sen beni anlamıyorsun, beni kimse anlamıyor” diyen biri varsa etrafınızda Balık burcu kişisiyle karşı karşıya olabilirsiniz çünkü onlar sürekli anlaşılmadıklarından yakınırlar.

5- “Benim hayal dünyam çok güzel, gerçekler çok sıkıcı” diyen Balık burcu insanları hayalleri olmadan yaşayamazlar.

6- Balık burcu insanları sezgileriyle medyum olmaya adaydırlar.

7- Hoşgörü deyince akla ilk gelen burç olan balık insanını bir sahil kasabasına bırakın ve evrendeki her şeyi sevmesine hazır olun.

8- Balık, kendinde her şeyi yapabilecek gücü bulur da korkak ve ürkek yaklaşımı onu hep yapacaklarından alıkoyar.

9- Yoğurttan ayran yapma pratikliğini asla bir balık burcundan beklemeyin. Zira onlar düşünceler denizinde kendini arıyordur.

10- Bir Balık burcuyla beraberseniz onun şefkatli kollarına kendinizi rahatlıkla bırakabilirsiniz. Çünkü onların dünyalarındaki tek gerçek sevgidir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER