11 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

10 Adımda Terkedilmeyi Kabullenmek

fetal-man Genel olarak ilişkilerde terkedilen taraf hep kadın olduğu için erkek milleti terkedilmeye pek alışık değildir. Erkeklerin uçarı, daldan dala konan gönül halleri yüzünden kadınlar terkedilme teranesine yabancılık çekmezler. Çünkü terkedilmek, hayatta bir kere de olsa her kadının başına mutlaka gelebilecek türden bir olaydır.

Ama erkek olmanız bir gün bir kadın tarafından terkedilmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Yaptığınız ettiğiniz sizin de başınıza gelebilir. Kadınlar alışkın olduklarından terkedildiklerinde ne yapacaklarını çok iyi bilirler de, acaba bir erkek olarak terkedildiğinizde sizler ne yapacağınızı biliyor musunuz? Sık sık terkedilmeyince nereden bileceksiniz?

İşte bir gün terkedilme ihtimalinize karşılık, terkedildiğinizde bir erkek olarak nasıl davranmanız gerektiği hususunda sizlere bilgiler vereceğiz.

İşte 10 adımda terkedilmeyi kabullenmek…

– Sevdiğiniz kadın ”hayır” deyip çıkıp gitmişse, şunu bilin ki, tüm ihtimalleri yanına alarak gitmiştir. Sizi neden ve niçin terkettiği konusunu çok fazla kurcalamayın. Terketme sebebini öğrenmeniz size hiç bir fayda sağlamayacağı ve sonucu değiştirmeyeceği için, neden terkedildiğinizi merak etmenize gerek yok.

– Israrcı davranmanız kararını değiştirmeyeceği gibi bazen onun bu kararını daha da pekiştirmesini sağlayabilir. Çünkü ona, terkettikten sonra yaptığını tahlil ederek pişmanlık yaşama şansı tanımamış olacaksınız. Bu nedenle asla ısrarcı davranmayın. Terketmişse terketmiştir. Başka kız mı yok? Ona mı kaldınız sanki?

– Terkettikten sonra sık sık arayıp ısrarcı davranmak yerine bir müddet onunla olan bağlantınızı kesin. Kendi haline bırakıp, terketme olayını düşünmesine fırsat verin. Bu arada siz de kendinizi kolayca sakinleştirmiş olursunuz.

– Sizi bırakıp gittikten sonra onunla arkadaş ortamında bir araya gelerek görüşmek zorunda kalabilirsiniz. Böyle durumlarda tavırlı davranmak yerine, terkedilmeyi umursamaz tavırlar sergileyin. Bir süre sonra gerçekten umursamadığınızı göreceksiniz.

– Terkedilmiş olmanın sizin için üzücü, onur kırıcı ya da sinirlerinizi bozacak bir durum olmadığını ona hissettirerek bunu anlamasını sağlayın. Böylece siz de kendinizi daha kolay sakinleştirmiş olursunuz.

– Karşılaştığınızda ters davranmak yerine ona eskisi gibi davranmaya çalışın. Kızgınlık ya da kırgınlık ifadesi taşımayın. Bu onu çok şaşırtacaktır emin olun.

– Terkedilme meselesini yana yakıla onun yakınları ya da arkadaşlarıyla asla konuşmayın. Böyle davranmanızı bir tür ısrar olarak algılayarak bir yerlerinin kalkmasına sebep olursunuz bilesiniz.

– Her karşılaşmanızda sıradan bir arkadaşmış gibi davranın ve arkadaş canlısı tavırlar sergileyin. Bu onun neler kaçırdığını düşünmesini sağlayacaktır.

– Bir kez terkedilmiş olmanız sürekli terkedileceğiniz anlamına gelmiyor. Bütün kadınlar aynı değildir ve kadınların tamamına yakını sadıktır.-Siz bir kereliğine sadık olmayanına denk gelmiş olabilirsiniz- Gidip keşfedilmeyi bekleyen başka kadınlarla ilgilenin.

– Görmüş olduğunuz gibi hep terkedilen taraf kadın olmak zorunda değil. Erkekler de terkedilebilir. Terkedilmeniz kusurlu olduğunuz anlamını da taşımaz. Terkedilmeyi içinize sindirin ve eski sevgilinizin etkisinden bir an önce kurtulun. Terkedilmenin, zaman zaman her erkeğin başına gelebilecek türden bir şey olduğunu bilin.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER