7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

1 Dakikada Mükemmel Makyaj Yapmanın Sırları

anne18Sabah uykusunu sevenlerden misiniz? Her sabah, biraz daha fazla uyuyabilmek için, işe makyajsız gitmeyi peşin peşin kabullenenlerden misiniz? O halde size bir önerimiz olacak. Hem uykunuzu uyuyun hem de kısacık bir zaman dilimi harcayarak işinize hastalıklı gibi bir yüzle gitmeyin. Zamanınızı uyku uyuyarak daraltıyorsunuz diye sokağa makyajsız çıkmak zorunda değilsiniz.

İşte 1 dakikada mükemmel makyaj yapmanın sırları…

– Stick formundaki kapatıcılar, gizlemek istediğiniz noktaları hızlı bir şekilde saklamanıza yardımcı olur. Koyu renk halkalarla ve kızarıklıklarla savaşan kapatıcıyı uyugulamak için bir dakikadan az bir süre, kapatıcı ve parmaklarınız yeterli…

– Bronz pudra, birçok amaç için kullanılabileceğinden makyaj çantanızın vazgeçilmezleri arasında olmalı! Elmacık kemikleri, burnun yan tarafları, gözler ve alın bölgesine gölge katmak için bronz pudra kullanabilirsiniz. Üstelik bu uygulama 1 dakikanızı bile almayacak!

– Allık, ruj, far… Hepsi için ayrı ayrı uğraşmaya vaktiniz mi yok? O halde çok amaçlı makyaj ürünleri imdadınıza yetişecek! Tek bir ürünle bir dakikadan az bir sürede hem yanaklarınıza renk verebilir, hem gözlerinize aydınlık katabilir, hem de dudaklarınızı nemlendirebilirsiniz.

– Maskara makyaj çantalarının en mucizevi malzemelerinden biri, belki de en önemlisi. Ama aceleniz olduğu zamanlarda oyun oynayanların da en başında ne yazık ki…

Evden çıkmak için saniyelerle yarıştığınız o anlarda, maskara nedense hep sağa sola bulaşır, kirpikleri yapıştırır, bir türlü istediğiniz gibi olmaz. İşte her saniyenin önemi olan o anlarda maskaranın yarattığı etkiyi yaratmak için maskara yerine kirpik kıvırıcılardan yardım alabilirsiniz.

– Kaşlarınızdaki boşlukları doldurduğunuzda, rengini hafifçe koyulttuğunuzda kendinizi daha mutlu hissediyorsanız, buna mutlaka zaman ayırmalısınız. Neyse ki şimdi anlatacağımız yöntem için ayrımanız gereken zaman çok kısa olacak.

Toplamda bir dakika bile sürmeyecek şekilde, kaşınızda boşlukların ağırlıklı olduğu yerlere kaş kalemiyle küçük noktalar yapın. Daha sonra bir kaş maskarasıyla kaşlarınıza son şeklini verin; işte hazırsınız!

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER